КК Напредак изгубио у Срему (80:70)

Алексинац 02.11.2015. Алексиначке вести

Лош старт сезоне за алексиначке кошаркаше наставио се и у Сремској Митровици. Екипа Напретка изгубила је од Срема, иако је, у најмању руку, била равноправан противник.

Алексиначки кошаркаши ушли су равноправно у меч, па су после, шутерски слабе, првој четвртине имали минималну предност 13:14.

У другој четвртини, су домаћи додали гас, дозволили Напретку да убаци исти број поена као и у првој, али су напунили мрежицу противника са 29 поена. На одмор се отишло резултатом 42:28.

Трећа четвртина припала је Напретку (11:22), што је било довољно да се резултатски приближи противнику - резултат 53:50.

Последња четвртина припала је домаћинима (27:20), који су повећавали своју предност и на крају славили 80:70. У марту су "код куће" славили играчи Напретка 91:86.

Напредак је, тако, у Срему изгубио јео једном са двоцифреном разликом, прошле године је било 70:59.

Најбољи у домаћој екипи је био Стафан Симић (24 п, 6 ск, 3 ас.), док су се код гостију истакли Шикман (14 п, 6 ск, 1 ас), који није ни излазио из игре, као и Павловић (14 п, 3 ск).

Напредак је у групи тимова на зачељу табеле са једном победом из 5 утакмица.

У следећем колу Напредак дочекује Младост из Смедеревска Паланке, која још није забележила победу, пишуАлексиначке вести.

#   Алексинац   кошарка   Сремска Митровица   Напредак КК   Драгољуб Шикман   Немања Павловић