Коначно "Кец" у Нишу

Ниш 24.04.2016. Јужна Србија Инфо

Игру какву је синоћ приказао Раднички, пред својом публиком, бациће у заборав три везана пораза и двомесечни пост пред својим навијачима. Срећа за екипу Вождовца је та што је на голу имала расположеног Милошевића, иначе би “змајеви” били испраћени са неколико голова више у мрежи.

Није вечерас било слабог места у тиму Радничког, све је функционисало по замисли стратега нишког тима, Милана Раставца, па победа домаћих није ни једног тренутка долазила у питање. Једина непознаница вечера је била коначан резултат. Раднички је заслужено победио са 2:0 головима Петра Ђуричковића и Радоша Булатовића.

Рано је Раднички повео, у 8. минуту, након проигравања Марјановића Ђуричковић је са двадесетак метара погодио десни доњи угао гола Вождовца. Прелеп гол, на какве нас је уосталом “нишка седмица” и навикла.

Након раног вођства Раднички није стао. Ређале су се шансе пред голом “змајева” и само захваљујући добрим интервенцијама голмана Милошевића на полувреме се отишло резултатом 1:0 за домаће.

Могао је Раднички да повиси своје вођство, најпре у 31. минуту, када је капитен Јовановић издржао дуел са Денијем Павловићем и умакавши му, упутио центаршут на супротну страну шеснаестерца гостију где је лопту прихватио Апостоловић који је вратио у средину, али је Ђуричковић са неколико метара био замало непрецизан и шутирао преко гола.

Бележимо и бег Апостоловића по левој страни у 43. минуту. Узео је лопту на својој половини, претрчао све своје чуваре, носећи лопту са собом све до шеснаестерца гостију, али му је у финишу акције недостајало мало више концентрације, а његов шут је завршио у спољашни део мреже Милошевића.

У финишу полувремена, неколико узастопних корнера и права опсада гола гола гостију са Вождовца. Покушао је Томић главом, али је и овога пута голман гостију био на висини задатка и лепом парадом спречио погодак. На одмор се отишло са актуелним резултатом још из 8. минута, 1:0 за Реал са Нишаве.

На самом почетку другог полувремена, у 46. минуту, Мркић, који вечерас одиграо једну од најбољих својих утакмица од како је првотимац Радничког, направио је прави дар-мар у одбрани Вождовца, упутио повратну лопту на пеналтик, али никог од играча у плавим дресовима није било да проследи лопту у мрежу.

У 50. минуту, лепа акција Јовановића и Мркића који је пронашао у шеснаестерцу Апостоловића, али овај није понајбоље шутирао па је голман Милошевић остао несавладан.

У 70. минуту 2:0 за Раднички. Ђуричковић је убацио лопту пред петерац гостију, а након гужве и шутева Мркића и Лакић-Пешића, најбоље се снашао Радош Булатовић и закуцао лопту у мрежу.

Гости, скоро да нису створили ни једну шансу. У првом делу игре нису упутили ни један ударац у оквир гола Радничког, а једину шансу, вредну помена, су ималу у 81. минуту када је Срећковић са неких 25 метара добро распалио по лопти, која је ишла под саму пречку, али голман Јовановић није дозволио изненађење и лепо парадом одбранио ударац.

РАДНИЧКИ НИШ : ВОЖДОВАЦ 2:0 (1:0)