Константин славио у Београду, савладан Беовук 75:86

Београд 11.10.2015. Константин ОКК

У мечу у којем су одиграле очајно прво и веома добро друго полувреме, Нишлије су савладале Беовук у Земуну 86:75 и показале карактер екипе која жели још једну успешну сезону.
Беовук 72 – Константин 75:86 (17:14, 20:14, 16:24, 22:34)

Вредна, изузетно важна победа Константина!

Цветковићев тим је добио онда када је „вуковима“ показао зубе, када је заиграо одбрану онако како уме и тако анулирао слабашан биланс у скоку…

Баш онако како су Нишлије и предвиделе на конференцији за новинаре, Беовук је играо тврдо, без пардона, на „отимачину“. Али, они нису имали право одговор. Гости су повели тројком новог капитена Гуџића, а потом су до следећег вођства стигли тек у 27. минуту. Домаћи тим је „кидао“ у одбрани, отерао је Нишлије од коша, играо жестоко на превођењу лопте, повео 12:6, на првом мини-одмору било је 17:14.

Константин је имао пуно проблема са офанзивним скоком домаћина. Слабо су Нишлије градиле кош, па је Беовук имао по две-три прилике у једном нападу и на крају обично поентирао после ухваћених лопти испод коша гостију. Уз то, евидентни су били и проблеми у организацији игре, пробао је Цветковић и са Вуканом Стојановићем на плеју, али није вредело.

Великом агресијом на лопти, Беовук је спречио течност у додавању, лопта није кружила како би требало, па су Нишлије ретко долазиле у ситуацију за отворене шутеве.

На 2 минута до полувремена, Беовук је водио 31:23, онда је Савић погодио тек другу тројку за госте, потом поентира и Остојић из офанзивног скока за 32:28 и чинило се да ће финиш четвртине припасти нишком тиму. Но, лоше је Константин одиграо завршницу, тројком Јевђенића, па „зицером“ Ђорђевића, Беовук је на одмор отишао са високих 38:29. Однос у скоковима био је 25:13, а уз то, Нишлије су имале мизерних 30% шута из игре, па резултат и није могао да буде бољи по њих.

А онда, после Цветковићевог „фенирања“ у полувремену, Нишлије су заиграле са много више енергије. Гуџић је одмах одапео тројку, потом је Каралић погодио само једно бацање, а затим Величковић продором погађа уз додатно бацање. Уследила је добра одбрана, Гуџић полаже из контре и серијом 8:1 Константин је ухватио прикључак-38:36. Најзад је нишки тим заиграо одбрану како уме, мада је и даље било проблема са офанзивним скоком домаћина, а у нападу прорадио је „пик“ Величковића и Остојића.

Ипак, центар Нишлија је са три промашена бацања пропустио две прилике да свом тиму донесе вођство, па је Беовук оџавао пола коша вишка. Но, Витковић је био мирне руке са пенала и Константин је повео 45:44, тек други пут на мечу. До краја четвртине, Величковић је одлично дириговао игром гостију у нападу, али је тројком Матијашевића Беовук ипак успео да у последњи квартал уђе са вођством-53:52.

Стефан Савић сјајно је почео завршну четвртину. Полагањем и тројком из полуконтре, 19-годишњи кошаркаш нишког тима доноси гостима 57:54. Уследиле су тројке Матијашевића са једне и Ђорђевића са друге стране, Беовук се одржавао офанзивним скоком, просто су домаћи играчи отимиали лопту из руку гостима, а онда Матијашевић погађа нову тројку за 64:60. Уследио је Цветковићев тајмаут, а онда две узастопне тројке, најпре Гуџића, па Величковића за 63:66. И онда Стојачић добија техничку после протеста због досуђеног фаула, Беовук преокреће на 68:66.

Ипак, уследио је сјајан финиш Нишлија. Погодио је Величковић, потом је Тасић положио, па додао сјајну асистенцију за Величковића, који погађа тројку и Константин је повео 76:69 на 2:30 до краја. А онда Гуџић отима лопту, Тасић погађа оба пенала за 78:69. Серију је прекинуо Матијашевић, поенима испод коша, а тачку на меч ставио је Величковић тројком на уласку у последњи минут за 71:81. До краја, Нишлије су истрпеле и неке грубости и сачувале предност до коначних: Беовук-Константин 75:86.

Цветковић: У полувремену променили став

После меча, није било уобичајене конференције за новинаре, из простог разлога јер није било-новинара. Тренер Константина Марко Цветковић овако је видео утакмицу:

– Мучили смо се у првом полувремену, имали доста проблема са тим њиховим офанзивним скоком. Ушли смо мекано у меч, а они максимално оштро. У полувремену смо се договорили да променимо став, важно је било то што смо брзо ухватили прикључак, а после „клацкалице“, у финишу смо били прави. Врло важна победа, требао нам је овај „брејк“, јер нам следи напоран ритам утакмица…

Земун, 11. октобра. Хала „Визура спорт“. Гледалаца: 120.
Судије: Маричић (КВ), Стефановић (КВ), Весковић (БГ).
Тројке: Беовук 33% (9/27), Константин 53% (9/17).
Двојке: Беовук 41% (15/37), Константин 49% (17/35).
Сл.бацања: Беовук 56% (18/32), Константин 69% (25/36).
Скокови: Беовук 39 (24-15), Константин 29 (24-5).
Асистенције: Беовук 15, Константин 15.

БЕОВУК 72: Максимовић 5, Драговић, Ђорђевић 13 (3 ск), Јевђенић 3 (6 ск, 6 ас, 5 ил), Вучићевић 14 (3 ск), Матијашевић 17, Живковић 3, Фундић 10 (12 ск), Арсеновић, Каралић 7 (5 ск), Јеремић, Ђурић 3 (5 ск).

КОНСТАНТИН: Величковић 20 (6 ас, 6 ил), Ђорђевић 14 (4 ос, 6 ил), Младеновић, Витковић 7 (5 ск), Стојачић 2, Остојић 10 (8 ск), Тасић 9 (3 ск, 4 ас), Савић 9 (3 ск), Стојановић, Станковић, Гуџић 15 (6 ск).