Кошаркаши Пирота изгубили од Дунава после продужетка (81:83)

Пирот 10.10.2015. А.Г., Јужна Србија Инфо

Кошаркаши Пирота изгубили су вечерас у другом коло Друге кошаркашке лиге од екипе Дунав из Старих Бановаца.

Фото  Пиротске вести
Фото Пиротске вести

Други пораз у исто толико утакмица за екипу из Пирота, која сада дели последње место са екипама из Јужне Србије - Фер Плеј из Ниша и Напретком из Алексинца.

Екипа Пирота је добро отворила утакмицу и рано повела са 7:0. Гости су преокренули и повели, најпре са 17:9, па је било 15:22 на крају прве четвртине.

Минималну предност су одржавали до пред крај друге четвртине, када је екипа Пирота преузела вођство 35:32, али се на полувреме се отишло са предошћу гостију 35:37.

Четврта четвртина је била равноправна, међутим на крају су гости задржали стечену предност - 55:57.

Екипа Пирота је преокренула на почетку четврте четвртине 62:59, али са пра промашаја и изгубљених лопти дозволили су гостима да поведу.

Равноправна борба до краја и резултат је гласио 74:74.

У додатних пет минута Пирот је изгубио ритам и на крају поражен 83:81, цитирамо Пиротске вести.

У екипи Пирота најбољи су били Ненадић (24 п. 3 скока, 1 ас.) и Рашић (19 п. 8 ск. 2 ас.), док је код гостију Зорчић убацио 26 поена (8 ск. 3 ас.)

У следећем колу дерби зачеља - Пирот путује у Алексинац, екипи Напретка.