Лесковчани победом обрадовали навијаче

Лесковац 10.10.2015. Здравље КК, Јужна Србија Инфо

У утакмици 2. кола Друге лиге Србије, одиграној у Лесковцу, кошаркаши Здравља су ношени подршком са трибина забележили прву победу у сезони против неугодне екипе Младости из Смедеревске Паланке.
Утакмица је завршена победом Лесковчана резултатом 83:75, по четвртинама 23:11, 20:22, 16:22 и 24:20.

Домаћи кошаркаши су ношени подршком са трибина на којима је и поред јаке кише било више од 800 навијача на почетку меча стекли 16 поена предности (9. минут 23:7).

Гости се нису предавали, али је домаћин и у другом периоду имао великих 16 поена "вишка" (16. минут 37:21).

Борбени гости су ипак успели да се врате у меч, па су Лесковчани у последњу четвртину ушли са само 4 понеа предности (59:55).

У одлучујућим минута пресудило је искуство и квалитет домаћина, који је у 33. минуту поново био 16 поена "плусу" (72:56). Рутинском и сигурном игром у завршници Лесковчани су стигли до победе у другој утакмици коју су одиграли у 4 дана.

Најистакнутији у домаћој екипи били су Драгомир Маројевић, који је постигао дабл-дабл, чак 30 поена и 10 скокова, а за њим је само мало заостао Владимир Филиповић, 26 поена (4/9 за три) уз 4 скока.

Екипа Здравља је сада на средини табеле, са једном победом и једним поразом, уз позитивну кош разлику 153:148.

У трећем колу Здравље гостује у Зрењанину, где ће одмерити снаге са домаћим Пролетером.