НИФ je вицешампион Јадранске лиге у џиу џици за 2015. годину

Алексинац 09.11.2015. Алексиначке вести

У суботу 7. новембра 2015. године, у спортској дворани "Македонско сонце" у Скопљу, одржан је фајнал фор регионалне Јадранске џиу џицу лиге и међународни турнир "Скопље Опен 2015" на којима је успешно наступио и клуб НИФ из АЛексинца

Наступила је сениорска екипа клуба, као и најбољи такмичари у млађим категоријама.

У фајнал фору Јадранске џиу џицу лиге састале су се екипе:
АДК МАРИБОР, СЛО : ОСЕНСЕИ–БАЛЕКС, МАК 5 : 1
РЕП. СРПСКА, РС-БИХ : N&F АЛЕКСИНАЦ, СРБ 3 : 3 (победио)

"Наши такмичари за улазак у финале имали су веома тежак и неивестан меч са екипом РЕП. СРПСКА, из БИХ, резултат је био 3:3, али наши такмичари победили су на основу више освојених техничких поена. Најзаслужнији за улазак наше екипе у финале је Станисављевић Милан, капитен екипе, који је у кључном мечу у задњих 9 секунде успео да победи противника "фул ипоном", кажу из алексиначке екипе.

3. РЕП. СРПСКА, Босна и Херцеговина

Ове три екипе су се пласирале у завршницу Европске џиу џицу лиге, која ће се одржати фебруара 2016. год. у Италији.

У фајнал фору Јадранске џиу џицу лиге за наш клуб наступили су следећи такмичари:
- Ранђеловић Владица из Доњег Сухотна

Нашу екипу у фајнал фору предводио је пом. тренер Слађан Петровић, док је судија за нашу земљу био наш међународни судија Драган Трајковић.

На Међународном турниру "Скопље Опен 2015" наступило је 219 такмичара из 27 клубова из 8 државе Европе: Немачке, Словеније, Турске, Црне Горе, Бугарске, БиХ, Србије и Македоније.

Наши млади такмичари остварили су невероватан успех освојивши укупно 11 медаља: 5 златне, 4 сребрне и 2. бронзане, тако да је наш клуб у екипном генералном пласману заузео 1. место и проглашен за најбољи клуб на турниру.

- Миљковић Милош из Вакупа, у категорији наде -60кг

Остали наши такмичари нису остварили запажене резултате, али су исказали велику жељу за успехом.

У Скопљу је поново заблистао наш најбољи такмичар Никола Трајковић, наступао је у финал фоуру Јадранске лиге и у две узрасне категорије. Имао је укупно 9 девет мечева од којих је 8 победио, у финал фору лиге остварио је обе победе, у својој категорији јуниори-77кг освојио је 1. место, док је у старијој сениори-77кг заузео 2. место.

На турниру "Скопље Опен 2015" поред Драгана Трајковића, судили су још двојица наших судија Милан Николић и Дарко Грујић.

Алексиначке вести

#   Алексинац   џиу џицу   N&F џиу џицу клуб НИФ   Драган Трајковић   Никола Трајковић   Милан Николић   златне медаље   јадранска лига   међународни суд   Босна и Херцеговина   борилачки спортови   Слађан Петровић