Нишлије без победе

Ниш 09.03.2014. Новости

Нишлије без победе и у трећем пролећном колу, фењерџија са Бањице одолео на Чаиру - 1:1 (1:1)

Упозоравао је шеф стручног штаба нишког Радничког Драгољуб Беквалац пре утакмице са Радом своје играче да победа против фењерџије неће доћи сама по себи, да Рад није она екипа из првог дела сезоне, али изгледа да га пулени нису чули. Са друге стране фудбалери Рада су знали од првог минута шта желе, успели су у намери да и после овог меча допишу нешто на свом бодовном конту и нема сумње ако овако наставе да ће стићи до луке спаса.

А почели су „грађевинари“ одлично утакмицу. Већ у 6. минуту из прве праве акције су дошли до предности.

Владимир Радивојевић је одличном дубинском акцијом упослио Ињца. Високи нападач Рада је издржао дуел са Милошем Петровићем и са неких 11 метара просто закуцао лопту под пречку немоћног Кесића. Хладан туш на Чаиру, Рад је повео- 0:1.

Радост око педесетак гостујућих навијача није се поштено ни распламсала, а Раднички је изједначио.

Најбољи стрелац нишког суперлигаша Саша Стојановић је у сјајном соло продору нанизао три играча Рада, опалио по лопти која се просто зарила у леви доњи угао гола Даниловића. Чувар мреже Рада је само погледом испратио изједначујући погодак домаћина - 1:1.

Скоро без шанси одиграно је друго полувреме. Раднички је покушавао углавном преко Стојановића и Саше Марјановића док су „грађевинари“ компактном одбраном претили из контранапада. На крају мреже се ипак више нису тресле, много задовољнији терен су напустили фудбалери Рада јер после овог ремија о(п)станак у елити је све реалнији.

РАДНИЧКИ НИШ - РАД 1:1 (1:1)

Стрелци: 0:1 Ињац у 6, 1:1 Стојановић у 8. минуту. Стадион: Градски на Чаиру. Гледалаца: 4.000. Судија: Дејан Димитријевић (Лозница), помоћници: В. Јовановић, Н. Курчубић. Жути картони: Павловић (Раднички Н), Ињац, Станојевић, Ћирковић, Кнежевић (Рад)

РАДНИЧКИ Ниш: Кесић, Пауљевић, Косорић, М. Петровић, Павловић, А. Јовановић, Марјановић 6,5 (од 79. Ђуричковић), С. Петровић, Пејчић 6 (од 65. Кајо Санчез), Стојановић, Јелић 5,5 (од 46. Тришовић)

РАД: Даниловић, Милошевић, Кнежевић, Ћирковић, Лазевски, Распоповић, Радивојевић 7 (од 84. Колунија), Станојевић, Симић 6 (од 53. Бабић), Ињац 7 (од 70. Ожеговић), Срећковић

#   Ниш   Чаир   фудбал   Раднички ФК   Драгољуб Беквалац   Саша Стојановић   шеф стручног штаба   Дејан Димитријевић