Пазарци зауставили Раднички

Ниш 12.03.2017. Војкан Андрејић, srbijasport.net

Није успео Раднички да настави свој победнички низ. Спречили су га у томе играчи Новог Пазара који су успели да исчупају бод пред преко 3000 гледалаца на нишком “Чаиру”.

Истини за вољу, Пазарци су два пута водили, имали предност, али ипак, на основу видјеног данас на “Чаиру”, морају бити задовољни освојеним бодом.

На самом почетку утакмице, у 2. минуту, “хладан туш” за навијаче Радничког. Након изведеног корнера, створила се гужва пред голом Бајића у којој се најбоље снашао Марковић и из непосредне близине матирао голмана Нишлија.

Кренуо је Раднички са тоталном офанзивом ка голу Будаковића. Покушао је Арсић у 6. минуту са двадесетак метара, Волков у 10. главом, али је то било недовољно да се стави на искушење голман Пазараца.

У 35. минуту, препознатљивим слаломом, кроз одбрану гостију се прошетао Цаки Стојановић, одлично упослио Којића, али је Игњатовић правовремено интервенисао и избацио лопту у поље.

У 37. минуту изједначење 1:1. Најпре је Бајић додао лопту на половини терена до Траванчића који се у незадрживом продору стуштио као противничком шеснаестерцу. Играчи Новог Пазара су успели да га зауставе на двадесетак метара од гола, али на недозвољени начин па је досудјен прекршај у корист домаће екипе. Лопту је на месту прекршаја поставио Арсић и у свом стилу, сместио лопту иза Будаковићевих ледја. Затресла се мрежа, али и цео “Чаир” поздрављајући постигнути погодак.

Друго полувреме се није разликовало од првог. Играло се на половини Пазараца, са тек спорадичним покушајима гостију, да у контранападима учине нешто више.

Редјале су се лепе акције у којима су учествовали Стојановић, Којић, Арсић, Мркић, али без колосалних шанси, оних које би могли назвати стопостотним.

У 62. минуту, након једне одузете лопте на средини терена и брзе контре ка голу Радничког, гости су изнудили корнер. Корнер је извео Синдјић, а одбрану Нишлија је надвисио, такодје Нишлија, али у редовима Пазараца, дојучерашњи играч Радничког, Александар Игњатовић и довео госте у водјство.

Након постигнутог гола опет иста слика као у дотадашњем делу меча. Напади Радничког и покушаји гпстију из Новог Пазара да што више потроше време, неби ли сачували водјство.

Након уласка Јапанца Номе, напад Радничког је добио на живости па је у неколико наврата одбрана Новог Пазара била на мукама да сачува свој гол. У 84. минуту оно што није успело нападачима домаћих, успело је играчу гостију Тасићу. Након оштрог центаршуита Номе са десне стране, закуцао је лопту у своју мрежу и на тај начин изједначио на 2:2.

До краја утакмице није било промена па су домаћи Раднички и гости из Новог Пазара подели бодове. Следећу утакмицу фудбалери Радничког играју у гостима код ОФК Бачке, док су Пазарци домаћини Раднику из Сурдулице.

Изјаве тренера након утакмице:

Небојша Вучићевић, тренер Новог Пазара:

"Било је тешко играти по оваквом терену и по оваквом времену. Али, драго ми је да се публика вратила на Чаир. Подсетио сам се играчких дана када је Раднички био страшно јак. Мислим да је мој колега Раставац заслужан за то, јер је створио један моћни Раднички. За 12 дана припрема, није било тако лоше. Честитао бих својим играчима, испрсили смо се пред једним одличним Радничким. Колеги све најбоље у наставку првенства, понављам, мислим да је створио један моћан Раднички…"

Милан Раставац, тренер Радничког:

"Најављивао сам да не можемо да очекујемо лаку утакмицу и она се таквом и показала. Немам превише замерки оно што смо пружили кроз игру, али десила су нам се два кикса из два прекида и после је то тешко надокнадити. Знамо сви какав је овде терен, било је тешко убрзати игру, а против овако организованог и вољног Пазара, тешко је било долазити до прилика… Морамо да идемо даље, окрећемо се следећим утакмицама, следећим ривалима, а надам се да ћемо из ове утакмице извући поуке. Када се време буде пролепшало, и наш терен бити у бољем стању и тада ћемо имати могућности да пружимо и квалитетније игре. Честитао бих играчима и тренеру Новог Пазара на освојеном боду, мојим играчима на жељи и труду који су уложили, надам се да ћемо имати и мало више среће у наставку првенства…"

РАДНИЧКИ НИШ – НОВИ ПАЗАР 2:2 (1:1)

Стадион “Чаир” Ниш

Гледалаца око 3000

Судија: Илија БРДАР, Дејан ПЕТРОВИЋ, Бојан СТАНОЈЕВИЋ.

Стрелци: - 0:1 у 2. Марковић, - 1:1 у 37. Арсић, - 1:2 у 62. Игњатовић, - 2:2 у 84. Тасић (АГ).

Жути картони: Попара, Арсић (Раднички), Плавшић, Савић, Мутавџић, Кнежевић, Будаковић, Синдјић (Нови Пазар).

РАДНИЧКИ НИШ: Бајић, Петровић, Булатовић (од 70. Попара), Перендија, Волков, Станојевић, Арсић, Стојановић, Траванчић (од 70. Нома), Којић, Нома.

НОВИ ПАЗАР: Будаковић, Милојевић, Кнежевић, Марковић, Синдјић(од 87. Перовић), Савић, Игњатовић, Плавшић (од 33. Мутавџић), Марић, Муслимовић (од 63. Крстић).

#   Ниш   фудбал   Раднички ФК   Нови Пазар   Милан Раставац   Нови Пазар ФК   Дејан Петровић