Победом до новог рекорда

Ниш 03.03.2019. ФК Раднички

Фудбалери Радничког победили су Радник са 4:1, у утакмици 24 кола Суперлиге Србије. Ова генерација Радничког је на тај начин исписала историју клуба, пошто је прва која је остварила седам везаних лигашких победа.

Гости из Сурдулице шокирали су Нишлије у трећем минуту и повели поготком Миловановића.

То ипак није поколебало изабранике Ненада Лалатовића, који су преузели иницијативу и изједначили само пет минута касније, када је Хаскић погодио на асистенцију Грбића.

У 30. минуту било је 2:1. Дринчић је проиграо Тодоровског, овај центрирао ка Ранђеловићу, који је спустио лопту до Хаскића, а фудбалер из Босне и Херцеговине је лако матирао Васиљевића.

Нермин Хаскић је у 43. минуту уписао хет-трик, када је главом послао лопту иза леђа Васиљевића након центаршута Дринчића за 3:1. Био је то његов 16. гол у лиги, који је повећао предност на челу листе стрелаца.

Друго полувреме обележила је мајсторија Ђорђевића, који је у 63. минуту постигао феноменалан погодак и поставио коначних 4:1.

Радник је у 76. минуту имао најбољу могућу шансу да ублажи пораз, али Златановић није успео да савлада Ристића из пенала.

РАДНИЧКИ-РАДНИК 4:1 (3:1)

Ниш, 2. марта-стадион Чаир. Судија:  Бојан Николић. Стрелци: 0:1 Миловановић  3.- 1:1 Хаскић 8.- 2:1 Хаскић 30.- 3:1 Хаскић 43.- 4:1 Ђорђевић 63.

Раднички: Ристић, Тодоровски, Панков, Црномарковић, Ђорђевић, Бондаренко, Дринчић (од 68. минута Нома), Грбић, Којашевић, Ранђеловић (од 70. Чумић), Хаскић (од 62. минута Петровић)

Радник: Васиљевић, Ђорђевић, Миловановић, Стевановић, Пајовић, Ристовић (од 69. минута Дамњановић), Којић, Станисављевић (од 69. минута Ковачевић), Керемех, Бојић (од 59. минута Николић), Златановић.

РЕЧ АКТЕРА:

Ненад Лалатовић, тренер Радничког:

-Честитам мојим играчима на седмој узастопној победи у лиги. Није било лако исписати историју овог великог клуба. Три генерације пре нас су успевале да остваре шест везаних победа, а ми смо успели да пробијемо ту границу. Показали смо карактер и да нисмо случајно на тренутној позицији. Сви знате да ја нисам најбоље прихваћен када сам дошао у Ниш, али то ме није поколебало. Радио сам онако како мислим да треба, бог ме погледао и дошли су овуи сјајни резултати. Ово је најбоља екипа коју сам тренирао у каријери и милсим да су пред нама лепи месеци и да ћемо наставити да исписујемо историју. Што се тиче саме утакмице, није нам нимало било лако. Примили смо гол у трећем минуту, али се нисмо успаничили. Играли смо као да је 0:0 и брзо смо поставили ствари на своје место. Хаскић је још једном показао да је сјајан стрелац и драго ми је што је повећао предснот на листи стрелаца. Немамо пуно времена за славље, већ у среду нас чека дерби против Партизана, а ми ћемо и тамо ићи са жељом да остваримо добар резултат.

Нермин Хаскић, фудбалер Радничког:

-Веома важна победа за нас. Драго ми је што смо се уписали у историју клуба и оборили још један рекорд. Ова екипа може да постигне још пуно квалитетних ствари и трудићемо се да до краја играмо на овако високом нивоу. Импонује ми што сам најбољи стрелац лиге, постигао сам 16 голова и трудићу са да и по завршетку сезоне будем на овој позицији. Пред нама су тешки мечеви и ја верујем да ћемо продужити нашу серију.