Пораз Радничког у Крушевцу

Крушевац 20.10.2014. /fkradnickinis.rs Ф: А. Веселић

Фудбалери Радничког изгубили су од екипе Напретка резултатом 3:1 (0:0). Домаћину су голове донели Јаничић у 47. минуту, Божовић у 55. минуту и Трујић у 73. минуту. Једини стрелац за Раднички био је Павловић у 81. минуту.

У току првог полувремена највише се играло на средини терена, па ни гости ни домаћини нису забележили веће шансе. Иако је Напредак у првом делу игре имао већи посед лопте, није имао изгледније прилике да затресе мрежу Радничког.

Друго полувреме донело је тотални преокрет. На самом старту Јаничић је из пенала постигао први погодак, јер је претходно Кесић фаулирао Ндиајеа. Божовић уз додавање Гобељића повећава предност домаћина. У 72.минуту може се издвојити једина пропуштена шанса за Раднички, када је Ђилас изводио корнер, али је лопта завршила у спољни део мреже Напретка. Одмах затим, домаћин кажњава са 3:0, шутира Трујић, а лопта пролази кроз ноге Кесићу.

По уласку Пејчића и Попаре види се напредак у игри Радничког, али довољан да се постигне само један погодак када је Попара изводио слободан ударац и сјајно центрирао Павловићу за коначних 3:1.

Састави тимова:

Раднички: Кесић, Пауљевић, Павловић, Ђорђевић, Петровић, Коларевић, Марјановић (Пуношевац од 87. мин), Батиоха (Попара од 79. мин), Ђилас, Ђуричковић ( Пејчић од 71. мин) и Јовановић.

Напредак: Поповић, Луковић, Урошевић, Гобељић, Јаничић, Пауновић, Станојевић,  Говедарица (М Бођ од 70. мин), Трујић (Велкер од 91. мин), Божовић (Лазић од 88. мин) и Ндиаје.

Жути картони:
Напредак – Луковић, Пауновић
Раднички – Кесић, Јовановић, Павловић

Број гледалаца: 2.500

Судија: Мајо Вујовић

Наредни противник Радничком у оквиру 10. кола ЈСЛ Србије је имењак из Крагујевца.

Након 9. кола РАДНИЧКИ заузима претпоследњу позицију са 6 освојених бодова, 2 бода више од наредног ривала из Крагујевца.