Раднички данас освојио Малту

Ниш 19.07.2018. ФК Раднички

Раднички се после 35 година вратио у Европу, а већ сада је јасно да у њој неће бити пуки епизодиста. Нишки тим се пласирао у друго коло квалификација за Лигу Европе, пошто је у реваншу на Малти савладао Гзиру Јунајтед са 1:0 и прошао даље укупним резултатом 5:0 , после победе у Нишу са 4:0.

Човек одлуке на Малти био је штопер Радован Панков, а све вредно помена на овом мечу десило се у првом полувремену.

Утакмица на стадиону “Сентенари”, који се налази одмах поред великог “Националног стадиона”, одиграна је у тешким условима, по великој врућини и на терену са вештачком травом, али то није сметало фудбалерима Радничког да боље отворе меч и запрете већ у четвртом минуту.

Мићић је пресекао пас домаћих на средини терена и из прве упослио Грбића, који је у пуном трку ушао у казнени простор са десне стране, а његов оштар пас по земљи ка Хаскићу је у последњем тренутку изблокирао Соареш и избацио лопту у корнер.

Одлично отварање Нишлије су материјализовале у седмом минуту, а протагонисти водећег поготка били су исти као и у првом мечу на Чаиру. Станисављевић је извео слободан ударац са десне стране, а Панков је био најбољи у скоку на другој стативи и са пет метара главом савладао голмана Курмија, за 0:1.

Раднички је и по постигнутом поготку наставио да притиска Гзиру, па је у 12. минуту Станисављевић пропустио да реализује стопостотну шансу. Он је добио сјајан пас од Грбића на 10 метара од гола, „лажњаком“ је избацио двојицу чувара, али је из идеалне позиције шутирао замало поред гола.

Гзира Јунајтед до 20. минута буквално није прешла центар, а њен први излет на половину Радничког завршио се траљавим ударцем Жоржиња са 18 метара искоса. Исти фудбалер се три минута касније право ниоткуда нашао очи у очи са Живковићем, али је поново лоше шутирао, па је голман Нишлија лако укротио тај покушај.

Тим Ненада Лалатовића, који је ову утакмицу због суспензије гледао са трибине, нову велику прилику створио је у 32. минуту. Станисављевић је извео корнер са леве стране, Панков главом спустио за Грбића, а овај је са пет метара лоше захватио и послао је поред гола. У 34. минуту повредио се штопер Црномарковић, а на терен је уместо њега ушао Украјинац Бондаренко.

Првих 20 минута другог полувремена нису донели претерано занимљив фудбал. Изразитих шанси није било, а Раднички је доминацијом у поседу лопте у потпуности контролисао ситуацију на терену.

Између 65. и 73. минута два пута је покушао Мркић, а његови ударци завршавали су далеко изнад пречке.
И последњих десет минута одиграно је у истом ритму.

Гзира није могла ни да приђе голу Живковића, а Раднички је рутински сачувао лопту и резултат, па је на тај начин оверио пласман у следеће коло и обрадовао већинску српску публику на стадиону „Сентенари“.