Раднички до бода минут пре краја

Београд 13.09.2015. РТС, Белами

У утакмици деветог кола фудбалске Суперлиге Србије Раднички и Младост из Лучана су на Чаиру одиграли 1:1 (0:0).

Младост је испустила победу у Нишу, јер је водила до пред саму завршницу, а домаћин је сачувао бод постигавши гол минут пре краја.

Утакмица у Нишу, иначе, почела је са закашњењем пошто на стадиону Чаир није било обавезне медицинске екипе.

Нишки тим је био доминантнији у првом делу, а најбољу шансу имао је већ у уводним секундама меча, када је ударац Земљанухиа крајњим напором зауставио голман Крзнарић.

Гости су прву акцију направили у 26. минуту и одмах створили стопостотну шансу, а ситуацију један на један са голманом Јовановићем није искористио Бајић.

Друго полувреме почело је у сличном ритму, Раднички је нападао, али је у 60. минуту уследио шок за домаће навијаче. Центаршут Живадиновића искористио је Саша Јовановић и поред конфузне одбране Нишлија постигао погодак.

Од тог момента уследили су урагански напади домаћег састава, а изједначење је стигло тек у 90. минуту, када се Немања Лакић-Пешић најбоље снашао у шеснаестерцу Младости и поставио коначан резутат.

Своје виђење, након утакмице, тренер Раставац је овако описао:

Била је тешка утакмица, као што смо очекивали. Младост има свој квалитет из контра напада. Тога смо се прибојавали и о томе водили рачуна. Акције су нам биле на бољем нивоу, било је напретка. Међутим, недостаје нам агресивности у завршници. С обзиром на негативан резултат награда за нас је то што смо успели да изједначимо. Првенство је дугачко, ми нисмо ни пуно бољи након ове утакмице, постоји још много утакмица у којима морамо да остваримо свој циљ. Имамо следеће недеље гостовање Партизану, поручује Раставац.

Резултати 9. кола:

Вождовац - Јавор 0:2 (Елиомар 50, Дражић 72)

Раднички - Младост 1:1 (Лакић-Пешић 89 - Јовановић 61)

Војводина - Металац 3:2 (Ожеговић 15, Иванић 23, Вукчевић 44 - Мердовић 47, Седлар 78)

Борац - Нови Пазар 3:0 (Милетић 24, Вујаклија 53, Јевтовић 55)

ОФК Београд - Јагодина 0:2 (Поповић 34, Кјереме 58)

Рад - Спартак 3:3 (Арсенијевић 10, 57. пенал, Ненадовић 88 - Макарић 24, Ковачевић 40, Милић 50)

Одиграно јуче: Црвена звезда - Партизан 3:1.

Одиграно у петак: Чукарички - Радник Сурдулица 2:0.

Табела: Црвена звезда 23 бода, Јавор 19, Војводина 16 (-1), Партизан 15 (-1), Чукарички, Борац и Раднички по 14, Нови Пазар 12, Спартак 10, Рад (-1), Вождовац, Младост и Металац по 9, ОФК Београд, Јагодина (-1) и Радник по 6.

У утакмицама 10. кола следећег викенда састају се Металац - Радник Сурдулица, Јавор - Чукарички, Младост - Вождовац, Партизан - Раднички Ниш, Јагодина - Црвена звезда, Нови Пазар - ОФК Београд, Спартак - Борац и Војводина - Рад.

#   Београд   Сурдулица   фудбал   Раднички ФК   Нови Пазар   Саша Јовановић   Милан Раставац   ОФК Београд   Немања Лакић-Пешић   Црвена Звезда