Раднички поражен од Црвене звезде

Ниш 24.11.2019. Јужна Србија Инфо

Фудбалери Радничког поражени су од Црвене звезде са 2:0 у дербију 17. кола Суперлиге Србије. Актуелни шампион Србије и лидер на табели савладао је вицашампиона државе, а стрелци су били Ел Фарду Бен у 40. и Алекса Вукановић у 77. минуту.

ФК Раднички
ФК Раднички

Иако није било претерано много посла за голмане обе екипе у првом полувремену, гости из Београда су након првих 45 минута имали више лопту у ногама, али и већи број удараца ка голу Петровића . Ипак, Раднички је у том делу игре одлично стајао на терену и није дозвољавао Звезди да му озбиљно запрети. Гости су углавном покушавали ударцима са дистанце, међутим, шутеви Вулића, Родића и два пута Бена завршавали су преко или поред гола домаћих.

Раднички је до своје прилике дошао након полуконтре. Лопта је у 32. минуту стигла до Николе Чумића, који је "заломио" Гобељића, шутирао искоса у даљи угао Борјановог гола, али је чувар мреже сигурно гостију сјајно реаговао и одбранио тај ударац.

Уследио је нешто мирнији период игре, да би се у 40. минуту Немања Милуновић нашао на за њега нескавидашњој позицији, на десном крилу. Он је слабијом левом ногом центрирао, Милан Родић је скочио и главом лопту проследио на другу стативу, где Ел Фарду Бену није било тешко да својој екипи донесе вођство од 0:1 и са тим резултатом се отишло на велики одмор.

Други део игре Раднички је отворио фуриозно и за неколико минута направио више прилика него за читавих првих 45 минута. Најагилнији је био Никола Чумић, а Борјану су запретили још и Иван Остојић и Нермин Хаскић. Гости су за прву прилику у наставку чекали до 68. минута, када је Томане из јако тешке позиције, из окрета, шутирао право у голмана Петровића.

Важан детаљ догодио се у 70. минуту, када је Иван Остојић фаулирао  Бена и тако зарадио други жути, односно црвени картон.

У 77. минуту утакмица је решена, када је Алекса Вукановић искористио ситуацију "један на један", дуплирао предност својој екипи и испоставиће се поставио коначан резултат утакмице – 0:2.

РАДНИЧКИ-ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 0:2 (0:1)

Ниш, 23. новембра. Стадион Чаир. Судија: Новак Симовић. Стрелци: 0:1 Бен 40.- 0:2 Вукановић 77. Жути картони:  Остојић, Пантелић, С. Ђорђевић (Раднички), Милуновић (Црвена звезда). Црвени картон: Остојић (Раднички) у 70. минуту.

РАДНИЧКИ: Петровић, Тодоровски, Стевановић, Остојић, Ђорђевић, Сулака, Нома (од 81. Кнежевић), Пантелић, Чумић (од 88. Митровић), Хаскић, Михајловић (од 74. Бондаренко).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Гобељић, Дегенек, Милуновић, Родић, Вулић, Кањас (од 76. Иванић) , Бен, Марин (од 87. Николић), Вукановић (од 78. Симић), Томане.

РЕЧ ТРЕНЕРА:

Владан Милојевић, Црвена звезда:

-Интересовало нас је да играмо добро, не размишљамо о уторку и Бајерну, то је сасвим друго такмичење. Све у свему, могу већином да будем задовољан, али имамо доста простора за напредак. На нама је да то поправимо. Честитам Радничком на доброј игри и желим му пуно среће у наставку сезоне.

Милорад Косановић, Раднички:

-Није нам био дан. Никако нисмо могли, а после искључења је било јако тешко. Шта да радимо? Била је добра утакмица, направили смо искорак у односу на оно . Надам се да ћемо добро одиграти до краја јесењег дела првенства.

Владимир Најдановић, помоћни тренер Радничког:

-Честитам Црвеној звезди на победи. Ми смо имали доста добрих ситуација и на 0:0 и на 0:1, али нажалост нисмо успели да их искористимо. После црвеног картона Остојића није било реално да се вратимо у меч и примили смо још један гол. Било је данас доста добрих ствари и треба да наставимо да радимо и да наредну утакмицу против  Јавора покушамо да добијемо.