Раднички ремизирао у Шапцу: Мачва - Раднички 0:0

Ниш 04.04.2019. ФК Раднички

Фудбалери Радничког поделили су бодове са Мачвом у 29. колу Суперлиге Србије и остали непоражени још од јула прошле године. Мачва је пред својим навијачима у Шапцу одолела Нишлијама и успела да одигра без голова. Тим Ненада Лалатовића је на тај начин уочи последњег кола регуларног дела сезоне, и поделу бодова која ће уследити после следеће рунде, отишао на девет бодова минуса у односу на лидера на табели Црвену звезду.

Раднички је имао више од игре у Шапцу, али није успео да пронађе пут до мреже неугодне Мачве.

Прво полувреме донело је чврсту и дисциплиновану игру на обе стране. Нишлије су имале већи посед лопте, а осим неколико полушанси испред домаћег гола, није било већих узбуђења.

У наставку је Лалатовић наредио офанзиву, а гост је кренуо по сва три бода. Притискао је Раднички добро огранизовану екипу Мачве, а најближи поготку био је у 70. минуту, када је Радован Панков замало био непрецизан после ударца главом.

Најбоља прилика на мечу виђена је у 90. минуту. Резервиста Риота Нома је изашао један на један са голманом Пулетићем, али је шутирао право у њега, па је на крају остало 0:0.

Раднички у недељу дочекује Бачку, а потом следи дерби првенства против Црвене звезде у последњем колу плеј-офа. Занимљиво је да је нишки тим последњи пораз у лиги доживео управо од Звезде, још 29. јула 2018. године.

Шабац, 3. априла. Судија: Момчило Марковић (Београд). Жути картони: Ивић, Ђоковић (Мачва), Ристић, Грбић (Раднички).

МАЧВА: Пулетић, Ђоковић, Гаврић (од 78. Марковић), Гигић (од 67. Шушњар), Ивић, Јовановић, Мијаиловић, Милосављевић (од 90. Адамовић), Пејовић, Пулетић, Ристивојевић, Тошић.

РАДНИЧКИ: Ристић, Панков, Црномарковић (од 78. Нома), Тодоровски, Ђорђевић, Бондаренко, Дринчић, Којашевић (од 78. Никодијевић), Ранђеловић (од 69. Стојановић), Грбић, Хаскић.

РЕЧ ТРЕНЕРА:

Ненад Лалатовић, Раднички:

-Честитам екипама на приказаној игри и желим да похвалим Мачву. Овај клуб, град Шабац и публика заслужују плеј-оф. Мало је тимова који имају овакву подршку са трибина у нашој лиги и то је генерално добро за наш фудбал. Што се тиче саме утакмице, нисам задовољан бодом. Мислим да ни Мачви овај бод не значи ништа, јер је само победом задржавала шансу да уђе у плеј-оф. Иако нисам задовољан резултатом ја ипак морам да честитам мојим играчима , пошто су поново остали непоражени, а подсећам да смо последњи пут изгубили још 29. јула од Црвене звезде. Ми смо и данас показали да смо са правом други на табели.  У  првом полувремену било је потпуно изједначено. Ми смо имали неке шансе и нисмо успели да их искористимо. У наставку смо били бољи, створили смо три стопостотне шансе, а остаје жал са приликом Номе у последњем минуту, када је имао чист зицер. Били смо ближи победи, али нажалост нисмо успели. Мачва је данас играла да узме бод и то јој је пошло за руком. Ми идемо даље и окрећемо се недељној утакмици против Бачке.

Дарко Тешовић, Мачва:

-Слажем се са господином Лалатовићем да Мачва има феноменалну публику и моји играчи имају посебан импулс када играју на свом стадиону. Друга ствар која је моје играче подигла пред овај меч је Раднички. Они су други на табели, имају велики квалитет и Мачва мора да буде задовољна када освоји бод против једне такве екипе. Ми сада немамо шансу да уђемо у плеј-оф, али ћемо се борити да будемо што бољи у доњем делу табеле. Наш циљ је и даље опстанак у лиги и сваки бод нам том путу нам је злата вредан. Овај бод је вредан и због тога што смо га узели против тима који је победио 11 пута у низу и то је велики успех за нас. Утакмица је била, фер и коректна, а сматрам да је резултат реалан.