Раднички савладао Рад на Бањици

Ниш 27.10.2019. Јужна Србија Инфо

Фудбалери Радничког савладали су у суботу Рад као гости са 2:1 у утакмици 13. кола Суперлиге Србије. Нишлије су до трећег везаног тријумфа у првенству стигле погоцима Ерика Јирке у 59. и Нермина Хаскића у 80. минуту, а гол за Рад постигао је Бједов у 46. минуту.

ФК Раднички
ФК Раднички

Кроз голготу је велике муке је морао да прође нишки Раднички на гостовању Раду на Бањици, али је накрају заслужено славио. “Грађевинари” су повели почетком наставка, али је онда крилни фудбалер Ерик Јирка “упалио моторе” и донео Нишлијама тријумф.

Навикли смо да ове сезоне Стефан Михајловић носи Раднички, али улогу првог стрелца Суперлиге ове вечери на стадиону “Краљ Петар први” преузео је крилни фудбалер из Словачке. Када је Бједов у 49.минуту донео вођство тиму са Бањице, чинило се да ће мини серија Радничког од две победе бити прекинута. Тако није размишљао Ерик Јирка.

Словак је погодио мрежу домаћих у 59. минуту и вратио меч на почетак. Нишлије су биле нешто конкретније и током првог полувремена. Међутим, погодак Јирке допринео је да екипа Милорада Косановића крене још јаче и офанзивније. “Висио” је гол, а онда је после центаршута Јирке, Хаскић поставио коначан резултат.

РЕЧ ТРЕНЕРА:

Милорад Косановић, Раднички:

-Ја сам рекао пред овај меч да играмо против екипе која јесте на зачељу табеле, али која играчки вреди много више од тога и то се данас јасно видело. Ми смо у првом полувремену пропустили да дамо неки гол и себи олакшамо пут до ове победе, али све у свему на крају морам бити задовољан јер је мој тим у највећем делу меча играо добро, контролисао ситуацију на терену, знао је шта хоће и то нам се вратило. Имали смо и среће да дамо два гола на другачији начин него што смо могли у првом полувремену. Освојили смо три много важна бода и идемо даље, а ја Раду од срца желим пуно среће у наставку сезоне и да добре игре преточи у освајање бодова.

Драган Радојичић, Рад:

-Хвала Косановићу на лепим речима, али ми немамо пуно од тога. Опет смо били егал са фаворитом, у неким деловима утакмице можда и бољи. Стајали смо добро на терену, али онако како смо примили два гола и онако како смо створили две шансе за Раднички у првом полувремену, е тако ми пролазимо током целе сезоне. Катастрофалним грешкама појединаца одлазимо у поразе. Имали смо и ми неке добре ситуације у првом полувремену, па смо имали договор да у наставку кренемо по победу, успели смо да одмах дамо гол, али смо после ушли у неки страх који нас је одвео у пораз. Примили смо два јефтина гола и спаса нам није било. То како ми примамо голове ове сезоне је просто невероватно за овај ранг такмичења. Поклонили смо смо им победу и морамо да се погледамо у очи, ово је превршило сваку меру и видећемо шта и како даље.

РАД: Марковић, Николић, Перендија (Јагодић), Касалица (Трифуновић), Петровић, Милошевић, Буснић, Живковић, Ризнић (Смиљанић), Бједов, Илић.

РАДНИЧКИ: Петровић, С. Ђорђевић, Л. Ђорђевић, Остојић, Тодоровски, Сулака, Нома (Мелег), Пантелић, Јирка, Хаскић (Ф. Кнежевић), Михајловић (Стевановић).