Раднички убедљив против Земуна на домаћем терену

26.11.2017. ФК Раднички

Фудбалери Радничког победили су Земун са 4:1, у утакмици 18. кола Суперлиге Србије. Добром и ефикасном игром Нишлије су прекинуле серију од шест мечева без тријумфа и најавиле боље дане у наредном периоду.

Изабраници Милана Ђуричића, који је уписао прву победу од доласка у Ниш, су од првог судијског звиждука извршили притисак на Земунце, па је већ у другом минуту Арсић одузео једну лопту на 20 метара од гола, одложио је за Ному, али је Јапанац лоше шутирао.

Апослутна теренска иницијатива Радничком се исплатила у деветом минуту. Крилни нападач Славиша Стојановић прихватио је лопту на левој страни терена, упутио одличан центаршут у казнени простор, где је сјајно реаговао Павков, ухватио волеј левом ногом и са десетак метара погодио небрањени део мреже, за 1:0.

Нишки тим је и после водећег поготка наставио да ломи ривала на средини терена, а предност је удвостручио у 16. минуту. Мркић је у соло-продору оборен на 25 метара од гола Земуна, судија Ђорђић је досудио слободан ударац, а онда је уследило ремек дело Лазара Арсића. Везиста Радничког је левом ногом, у свом стилу, пребацио живи зид и послао лопту под саму пречку иза немоћног голмана Остојића, за 2:0.

Чинило се да ће домаћи до краја првог полувремена до врха напунити мрежу Земуна, али се од 30. минута десио мали пад у игри, што су гости одмах казнили и у 35. минуту смањили резултат. Мркић је изгубио дуел на средини терена, лопта је стигла до Бељића, који је у пуном трку ушао шеснаестерац и поред недовољно агресивног Распоповића рутински савладао Живковића, за 2:1.

Друго полувреме почело је јаловом иницијативом Земуна, да би Раднички након десет минута поново преузео контролу над овим сусретом.

Најлепша акција на мечу виђена је у 58. минуту. Мркић је на десној страни најпре преварио двојицу чувара, а онда упутио центаршут у петерац на Томића, који је перфектно скочио и главом, са пуно осећаја, пласирао лопту у даљи угао Остојићевог гола, за 3:1.

Земунци су умало шокирали Чаир у 66. минуту, када је Бељић повукао контру, побегао штоперима Радничког, шутирао са 17 метара и послао лопту замало пред гола.

Расположени Марко Мркић одговорио му је три минута касније. Млади репрезентативац Србије поново се поиграо са дефанзивцима Земуна на десном крилу, у силовитом налету “цимнуо” лопту у лево, гађао супротни угао, а од радовања га је делило неколико центиметара.

Коначан резултат постављен је у 76. минуту. Један од дефанзиваца Земуна је у паду захватио лопту руком у свом казненом простору, а судија Милош Ђорђић је без размишљања показао на белу тачку.

Одговорност да изведе пенал преузео је Мркић, који је ударцем по средини гола преварио Остојића и своју најбољу партију у сезони крунисао поготком.

Раднички је сада седми на табели са 27 бодова, а наредном колу дочекује Мачву. Тај меч ће се одиграти у среду од 17 часова.

РАДНИЧКИ-ЗЕМУН 4:1 (2:1)
Ниш, 25. новембра-стадион Чаир. Гледалаца: 600. Судија: Милош Ђорђић (Нови Београд). Стрелци: 1:0 Павков 9.- 2:0 Арсић 16.- 2:1 Бељић 35.- 3:1 Томић 58.- 4:1 Мркић 76. из пенала.

РАДНИЧКИ: Живковић, Распоповић (од 78. Петровић), Симуновић (од 46. Миладиновић), Станковић, Аксентијевић, Томић, Нома, Арсић, Мркић, Славиша Стојановић (од 86. Јовановић), Павков.

ЗЕМУН: Остојић, Божовић, Вуковић, Бубања, Кисо, Луковић (од 85. Стојановић), Младеновић (од 68. Ласицкаш), Пајовић, Асани, Марковић, Бељић (од 77. Ђаловић).