Реми у дербију југа

27.08.2017. ФК Раднички

Фудбалери Радничког играли су нерешено 2:2 против екипе Радника из Сурдулице. Након седмог кола Супер лиге Србије Раднички има 14 освојених бодова и налази се на петом месту на табели.

Први гол за Нишлије је након само 14 минута игре постигао Лазар Арсић.  Играчи Радника успели су у 41.минуту игре да изједначе резултат голом Филипа Ивановића. Њихова срећа није дуго трајала јер је у 53.минуту Милан Павков затресао мрежу Радника и довео у ново вођство тим из Ниша.  Иако су фудбалери Радничког имали фантастичне шансе за голове, своју шансу је ипак у 75.минуту искористио фудбалер Радника Милан Пуровић и изједначио резултат на 2:2, којим је ова утакмица и завршена. Домаћи тим је негодовао тврдећи да је гол постигнут из офсајда али судија Новица Анђеловски је показао на средину терена.

davНа конференцији за новинаре након утакмицетренери оба тима имали су прилике да сумирају резултате и утиске са утакмице. Шеф стручног штаба Радничког Петер Пакулт је изјавио да није задовољан реултатом постигнутим у вечерашњем дуелу и делимично је задовољан приказаном игром.

Желели смо да вечерас освојимо три бода, алинас је Енглеска недеља односно утакмица одиграна против Младости у среду много коштала– рекао је Пакулт.

Он сматра да након седам првенствених утакмица и клуб и комплетан тим требају бити задовољни са 14 бодова. На питање да ли му је жао што Раднички није на првом месту на табели на ком би био да је вечерас победио, одговорио је да о томе није размишљао иако је желео победу. На крају је изјавио да тим има добар биланс, јер у последњих шест утакмица има шест утакмица без пораза.

Тренер Радника, Симо Крунић је изјавио да је екипа Радничког веома добра уиграна екипа и опасна са свих страна, са којом су вечерас покушали да се надиграју и делимично су у томе и успели. Похвалио је момке који су дали све од себе и успели да остваре резулат против јаке екипе као што је екипа Радничког.

#   фудбал   Раднички ФК   Чукарички ФК   Милан Павков   Петер Пакулт   шеф стручног штаба