УЖИВО: Раднички Ниш - Црвена звезда 2:1 (Крај)

17.03.2013. Стефан Радовић

Крај меча у Нишу, Раднички је остварио невероватно велику победу, крајњи исход меча 2:1, Звезда је добила нови ударац!

Након седам бодова из три утакмице, домаћи Раднички пред пуним трибинама дочекује Црвену звезду која очајнички тражи победу којом жели да задржи прикључак за водећим Партизаном.

Нишлије су на 10. месту на табели са 21 бодом, док је Црвена звезда другопласирана са 38 бодова.

Изабраници Александра Јанковића су, након неочекиваног бода са Радом, у успону форме, са великим мотивом стигли су у Ниш.

Утакмица је почела од 13 сати, правду дели Мајо Вујовић.

Домаћи тим наступа у следећем саставу:

Александар Кесић, Предраг Стаменковић, Милош Петровић, Милош Живковић, Иван Драгићевић. Братислав Пејчић, Душан Коларевић, Саша Стојановић, Марко Љубинковић, Александар Јовановић, Петар Шкулетић.

Тренер гостујућег тима, Александар Јанковић, извео је следећи састав:

Бобан Бајковић, Никола Микић, Александар Пантић, Никола Петковић, Филип Младеновић, Лука Миливојевић, Ненад Милијаш, Каду, Дарко Лазовић, Лука Милуновић, Огњен Мудрински.

Првих пет минута меча протиче у испитивању снага, без правих прилика.

Вреди напоменути да је на стадиону "Чаир" права спортска атмосфера, многобројна публика оправдава епитет најављеног фудбалског спектакла.

До 15. минута меча нису виђене значајније прилике. Црвена звезда има више лопте у ногама, неколико покушаја да се пробије до противничког гола виђено је по десној страни где се у неколико наврата истакао Лазовић.

У 15. минуту ударац ка голу Радничког, Каду је шутирао са ивице казненог простора, али лопта одлази преко гола, пре тога је покушао и Младеновић, али без успеха.

Нешто касније бележимо и слободан ударац за Зведу, ударац акпитена Милијаша завршава у живом зиду.

Испрекидана игра на средини терена одликује меч у првих пола сата, Раднички у неколико наврата у тим тренуцима у неколико наврата покушава да угрози гол Бајковића.

Прво је ударцем преко гола покушао Шкулетић, док је након једног доброг продора по левој страни и центаршута, изгледну прилику за Раднички спречио добром интервенцијом Петковић.

Након пола сата игре, бележимо и најбољу прилику за Црвену звезду. Агилни Лазовић је још једном пробио по десној страни, лопту прослеђује до Милуновића, који ипак није регаворао на најбољи начин у казненом проостору. Још јкедном се показује да је завршница највећи проблем изабраницима Александра Јанковића.

Црвена звезда у завршници првог дела игре има иницијативу, која се завршава на јаловим покушајима.

У 45. минуту шок за црвено-беле, грешку у одбрани користи Љубинковић који домаћи тим доводи у предност првим голом у дресу нишког тима!

Управо се са овим резултатом отишло на одмор, Звезда са једном правом приликом, јаловом иницијативом и једним голом заостатка одлази на одмор.

Настављена је игра на "Чаиру", уместо Кадуа у игри је Вукан Савићевић који је и имао шансу главом, али је био непрецизан.

У 50. минуту издваја се и добра шанса домаћег тима, који преко Коларевића долази у изгледну прилику за гол. Све је сам урадио Коларевић, претрчао је 20-ак метара, улетео у казнени простор, али је под притиском противничког играча упутио лош у дарац ка голу Бајковића.

60. минут играч мање за Црвену звезду, Петковић је након повлачења Љубинковића добио искључење.

Минут касније и најозбиљнија прилика за Црвену звезду, Лука мИливојевић упућује страшан шут ка голу домаћег тима, Кесић лопту избацује у корнер.

Распламсала се борба након сат времена игре на "ч+Чаиру", охрабрени вођством, играчи домаћег тима кренули су храбро на Црвену звезду која и поред чињенице да има играча мање не одустаје од борбе.

У 65. минуту још једна одлична шанса за Црвену звезду, Касалица који је само пре пар минута ушао у игрру, упошљава Мудринског који са три метра од гола лоше захвата лопту, резултат остаје 1:0 за Раднички.

Осветило се то Црвеној звезди, одличан контранапад Нишлија, Петар Шкулетић је прецизан, на асистенцију стрелца првог гола повећава предност свог тима, 2:0 за Раднички!

Не желе црвено-бели да се предају, и са играчем мање настављају са иницијативом. Шансу је добио и Дауда уместо, данас за игру нерасположеног Мудринског.

Не одустаје Црвена звезда, Милуновић је центрирао у 78. минуту, Касалица се сјајно убацио на левој страни, полетео је главом за лоптом коју је убацио иза леђа голмана Кесића. Смањена предност 2:1!

Потпуно отворена игра у овом тренутку, феноменална шанса у 82. минуту за домаћи тим, Шкулетић користи центаршут и упућује са неких седам метара од гола, ипак сигуран је Бајковић. Лако су могли домаћи до трећег гола!

Исти играч стиже до јошједне сјајне прилике три минута касније, Бајковић сигуран.

Од 90. минута снаге на терену су изједначене, Стаменковић је добио други жути картон.

У 95. минуту игре, несвакидашња сцена на атлетској трази где је умало дошло до физичког окршаја након што су редари уместо да лопту врате у игру, исту избацили на трибине! Опструкција игре, резултовала је у искључењу помоћног тренера Радничког.

Заборавиће се искључење, обзиром да је Раднички успео да оствари велику победу, меч је завршен, Нишлије су славиле резултатом 2:1!

#   Милош Петровић   Александар Јанковић   Милош Живковић   Александар Јовановић   Саша Стојановић   Црвена Звезда   Никола Петковић   Мајо Вујовић