Južna Srbija Info

Derbi južne pruge: Radnik izdržao u Nišu

Niš 22.08.2015. Mondo, Južna Srbija Info

Prvi ligaški meč Radničkog iz Niša i Radnika iz Surdulice završen remijem - 1:1. Komplikovana povreda Krstića i uspeo plan gostiju.

Velika borba, oštri startovi, na momente jako loša gluma i velika tenzija. Derbi juga opravdao je očekivanja.

Mreže su se tresle samo u prvom poluvremenu. Gosti su poveli u 10. minutu, trećim golom univerzalca Milana Ćuluma ove sezone, a domaći brzo izjednačili, pogotkom Miloša Trifunovića, za konačnih:

RADNIČKI NIŠ - RADNIK SURDULICA 1:1 (1:1)

Kao što se i da pretpostaviti, Surduličani su zatresli mrežu posle auta Ljube Baranina. Međutim, u ovom slučaju on nije bio direktni asistent, jer je iskoristio ogroman slobodan prostor pred sobom i dobacio loptu Marku Putinčaninu, a on usamljen centrirao ka preciznom dvometrašu, koji je pogodio glavom.

Zanimljivo je videti da se Ćulum (30) dobro snalazi na poziciji napadača, iako je praktično u svim klubovima igrao zadnjeg veznog. U Surdulici mu je pronađena uloga u tandemu sa Baraninom, pa je zaista neprijatno za odbranu kada snažni defanzivac ubaci loptu rukom u peterac, u kojem je spreman čeka visoki Novosađanin.

Pokušaji te akcije viđeni su još nekoliko puta, ali se mreža Radničkog nije ponovo zatresla. Zapravo, dvojac Surduličana više je do kraja razmišljao o svom golu i odbrani boda nakon izjednačenja u 14. minutu.

Miloš Trifunović je na centaršut Saše Marjanovića takođe glavom zatresao mrežu za 1:1, stvorivši sebi odličnu situaciju u duelu sa Milošem Krstićem. Štoper Radnika nije znao ni u jednom trenutku gde se nalazi napadač Nišlija, iako mu je sve vreme u akciji za gol bio za leđima. Trifunović je skočio u pravom trenutku i pogodio za remi.

Jak ritam i nekoliko zaista burnih reakcija obe strane pokazale su da je i jednima i drugima i te kako stalo da pobede. Radnik se, ipak, sredinom prvog dela usredsredio na svoj gol i odbranu boda. Imao je i nekoliko šansi da pogodi za 1:2 (Stojanović je u nadoknadi promašio loptu pred golom Nišlija), ali neće žaliti.

Kapiten Radnika izgubio pamćenje na "Čairu"
Miloš Krstić nije mogao da dođe sebi od posledica udarca, pa je zato ostao u svlačionici.
Iskusni prvotimac Surduličana udario je u kuk okrenutog Miloša Trifunovića, pre nego što je u nokdaunu napravio nekoliko koraka unazad.

Uprkos žestokom udarcu, Krstić je ostao na terenu do pauze, kada su u stručnom štabu primetili da definitivno nije sve u redu sa njim.
"Krstić je pao i izgubio pamćenje. Čudno se ponašao u svlačionici, pa je doneta odluka da izađe iz igre", javila je TV Arena sport sa atletske staze "Čaira".

Remijem na "Čairu", debitant u Superligi prekinuo je mini-niz od dva poraza (OFK 0:3, Zvezda 0:2), koji je bio neprijatan za sve na "Malom Vembliju".

"Imali smo bolje šanse u prvom poluvremenu i morali smo mnogo bolje da reagujemo. Čitava naša igra se bazirala na tome da napravimo dva-tri dobra kontranapada, a da pozadi ne napravimo grešku. Nažalost, napravili smo grešku, ali moram da čestitam igračima, jer su imali velike utakmice, dva vezana poraza i veliki pritisak. Već su neki počeli da sumnjaju u nas", rekao je Mladen Milinković posle utakmice za TV Arena sport.

Na drugoj strani, Nišlije su ostale nepobeđene i u šestoj uzastopnoj utakmici. Dobrom formom na startu sezone učinile su da Radnik bude zadovoljan bodom u gradu na Nišavi, ali tih to večeras neće zadovoljiti.

Imali su domaći, naravno, šansu i da pobede. Držali su loptu (67 odsto poseda), pokušavali centaršutevima, tražili penal glumom (Trifunović) i hvatali se za glavu kada je Radoš Bulatović sa oko 30 metara sredinom drugog dela poslao loptu nekoliko milimetara kraj stative...