"Istorijska" pobeda Radničkog u Ivanjici

Niš 01.12.2019. Južna Srbija Info

Radnički je u Ivanjici ostvario najubedljiviju pobedu u istoriji u prvenstvenim mečevima. Najboljom partijom u sezoni fudbaleri Radničkog deklasirali su Javor na gostovanju rezultatom 7:0 u 18. kolu Superlige Srbije.

FK Radnički
FK Radnički

Niški tim je u Ivanjici demonstrirao silu od prvog do poslednjeg minuta.

Pružio je fantastičnu partiju, potpuno je nadigrao domaćina u svim elementima fudbala, napunio mu mrežu do vrha i najavio sjajne predstave i u nastavku sezone .

Izabranici Milorada Kosanovića na poluvremenu su vodili sa 2:0, a strelci su bili Lazar Đorđević u desetom minutu i Nikola Čumić u 38.

U nastavku je Radnički bio još silovitiji, igrao je furiozno, a mrežu Javora redom su pogađali Erik Jirka u 48, Dušan Pantelić  u 65, Nermin Haskić u 66., Nikola Čumić u 76. i Stefan Mihajlović u 83. minutu.

Šef stručnog štaba Radničkog Milorad Kosanović bio je veoma zadovoljan i žestok u komentru nakon ovog susreta.

-Drago mi je zbog ove  pobede i što sam se kao trener upisao u istoriju Radničkog. Sada sam siguran da će me u Nišu večno pamtiti.  Igrali smo kako treba. Čvrsto, snažno i hrabro. Stavili smo brzo stvari pod kontrolu i onda iskoristili sve slabosti koje je Javor ispoljio. Prva dva gola smo dali na vreme i to je otvorilo utakmicu. Na poluvremenu smo se dogovorili da pojurimo 3:0 i zatvorimo meč, a kada smo to uradili dogovorili smo se da ne stajemo i da igramo jako do kraja, što smo i učinili. To je ono što me najviše raduje, da smo trajali svih 90 minuta. Ono što nije bilo lepo je izjava mog kolege iz Javora Bondžulića, koji me uvredio rekavši da ja sredom lepo objašnjavam ko je kriv za slabe rezultate srpskih klubova u Evropi, a onda mi subotom odgovara kada se te slabosti pojave na našim utakmicama. On je verovatno nezadovoljan zbog poništenog gola Javoru kod 0:0, ali bio je čist faul. Posle toga smo vređani sa tribina, a on je podlegao sudu publike. Bolje bi mu bilo da nauči nešto i da vodi ekipu drugačije, a ne da dozvoli da mu ekipa kući primi sedam golova, a mogla je da primi 12- rekao je Kosanović.

JAVOR: Lazović, Jevremović, Piščević (Zvekanov), Maričić, Krnić, Dolmagić, Kolaković (Cvetković), Pavišić, Petković (Nikolić), Mrkaić, Amanović.

RADNIČKI: Petrović, Todorovski, Stevanović, L. Đorđević, Jirka, Sulaka, Noma, Pantelić, Meleg (Mihajlović), Čumić (F. Knežević), Haskić.