Južna Srbija Info

Konstantin na početku Superlige Srbije, ponovo, nemoćan protiv Mega Leksa

Sremska Mitrovica 08.05.2016.

Razlika u klasi! Tako bi, u najkraćem, mogao da izgleda opis dešavanja na utakmici u Sremskoj Mitrovici u kojoj je Mega Leks demonstrirao nadmoć u odnosu na Nišlije.

Sinoćnom utakmicom između Partizana i Borca počela je košarkaška Superliga Srbije, koja nije tako dobro počela po ekipu Konstantina, u meču protiv favorizovane Mege.

Osvajač Kupa Koraća ozbiljno je shvatio ovaj duel i odigrao visokim intenzitetom, koji gosti nisu mogli da isprate, pa su na kraju bili u minusu od 30 poena.

Nišlije je na startu meča ophrvala trema i Mega je lagano stigla do 8:0. No, kada je Gudžić pogodio na isteku 3. minuta, gosti su počeli da igraju. Trojkama Tasića i Gudžića stižu do 12:8 i najavljuju otvorenu borbu. Ali, kratko je trajao zanos niškog tima, jer Mega nije popuštala. Željan igre, Zubac je dominirao pod košem, Zagorac je bio veoma raspoložen, pogađao je sa svih strana, pa je favorit ubrzo stekao dvocifrenu razliku. Granitnom odbranom, Mega ulazi u seriju 12:1 i, kod rezultata 24:9, Cvetković je bio prinuđen da zatraži prvi tajmaut. Uspeo je Konstantin da zaustavi poniranje, ali rezultat na kraju prvog kvartala nije obećavao-29:15.

U prvih pet minuta nastavka, Nišlije su nekako uspevale da pariraju. Nakon Ivanovićeve trojke za 37:22, Konstantin je imao nekoliko odličnih minuta. Sjajno je prošao Veličković i ostavio Gudžiću loptu za zakucavanje, potom je kapiten pogodio i iz kontre, a onda Đorđević udeljuje Milovanoviću „zicer“ loptu i gosti su smanjili na 37:28. Nastavio je niški tim sa dobrom odbranom, ali nije uspeo da je valorizuje, jer je promašio nekoliko otvorenih šuteva. I onda, Mega ponovo ubacuje u turbo brzinu, melje u kontri i lakim poenima stiže do nove serije 13:4 i vođstva 50:32 na poluvremenu. Iako je parirao u skoku i imao dve asistencije više, Konstantin je izgubio čak 10 lopti, što je, najvećim delom, uzrokovala čvrsta odbrana domaćeg tima.

Megin presing nije jenjavao. Nišlije su imale puno problema i da prevedu loptu, za prva tri minuta nastavka izgubljene su još tri lopte, pa je serijom 10:0 Milojevićev tim stigao do 60:32. Post u napadu prekinuo je Vitković trojkom, Konstantin je opet na momente uspevao da uspostavi balans, ali to su bili samo intervali. Pokušavao je Cvetković da čestim izmenama održava svoj tim u ritmu i da, koliko-toliko, parira fizičkoj dominaciji protivnika, ali malo je vredelo. Na isteku trećeg kvartala, Mega je već imala ogromnih 74:42.

Nišlije su i poslednju četvrtinu započele izgubljenim loptama, jer je put do polovine rivala predstavljao pravo minsko polje. Ali, parirale su trojkama, pogodili su Babović i Tasić, a na pleju je zaigrao Vukan Stojanović, pa je posle njihove serije za 85:52 Milojević zatražio tajmaut. Ipak, uspeo je niški tim da se pribere i do kraja odigra korektno, Savić je par puta poentirao iz ofanzivnog skoka i na kraju je semafor pokazao konačnih 93:63. Trenutno, tako stoje stvari…

Cvetković: Razlika u kvalitetu!

Trener Konstantina Marko Cvetković ovako je video utakmicu:

– Ogromna je razlika u kvalitetu dva tima i to je bilo evidentno, ali trebalo je još malo da se potrudimo da baš ne bude toliko i rezultatski izražena. Oni su igrali sa velikom željom i već u prvoj četvrtini došli i do igre i do rezultata i to je, umnogome, odredilo i dalji tok utakmice. U drugoj smo bili korektni, lopta je imala bolji protok, dobrim pasovima gradili smo otvorene pozicije za šut, ali to je kratko trajalo. Znali smo da će nas pritisnuti u samom začetku organizacije igre, izgubili smo mnogo lopti, dozvolili smo im da preblizu priđu našem košu i primili smo previše lakih poena. No, to je-što je, vremena za neko tugovanje nema, jer nas već u sredu očekuje utakmica sa Borcem u kojoj se nadam našem boljem izdanju i, svakako, boljem rezultatu – rekao je trener Konstantina.

Trener Mega Leksa kratko je prokomentarisao meč:

„Zadovoljan sam utakmicom. Pristup je bio takav da je razlika u kvalitetu na našoj strani došla do izražaja. Od prvog momenta imali smo kontrolu meča i zato smo zasluženo slavili. Za tri dana nas očekuje duel sa Partizanom koji je nam je glavni rival za prvo mesto u grupi. Očekujem dobru utakmicu i neka bolji pobedi“, izjavio je Dejan Milojević.

SUPERLIGA SRBIJE: MEGA LEKS-KONSTANTIN 93:63 (19:15, 21:17, 24:10, 19:21)

Sremska Mitrovica, 8. Maja. Dvorana „Pinki“. Gledalaca: 500. Sudije: Jovčić (BG), Jasmina Juras (BG), Pecelj (NS). Trojke: Mega Leks 43% (10/23), Konstantin 27% (8/30). Dvojke: Mega Leks 57% (25/44), Konstantin 44% (18/41). Sl.bacanja: Mega Leks 87% (13/15), Konstantin 43% (3/7). Skokovi: Mega Leks 36 (29-7), Konstantin 36 (24-12). Asistencije: Mega Leks 23, Konstantin 21. Izg.lopte: Mega Leks 17, Konstantin Konstantin 20.

MEGA LEKS: Rašić 5, Đoković 2, Veljković 2 (3 sk), Ivanović 5 (3 sk, 5 as), Zubac 16 (5 sk), Pavlović, Luvavu 12 (5 sk, 4 il), Zagorac 20 (5 sk, 7 as), Popović 18 (3 il), Simeunović 2, Nikolić 4 (10 sk), Janković 7.

KONSTANTIN: Veličković 2 (4 sk, 4 as, 7 il), Babović 6 (4 as), Đorđević 5 (3 il), Mladenović 2, Vitković 6, Stojačić 3 (3 il), Ostojić 4, Tasić 8 (9 sk, 3 as), Savić 9 (5 sk), Stojanović, Milovanović 7 (7 sk), Gudžić 11 (4 sk, 3 as).

izvor: Konstantin OKK, Mega Leks

#   košarka   Sremska Mitrovica   Konstantin OKK   Superliga   prvo mesto   Mega KK   Dejan Milojević   Marko Cvetković