Košarkaši Pirota izgubili od Dunava posle produžetka (81:83)

Pirot 10.10.2015. A.G., Južna Srbija Info

Košarkaši Pirota izgubili su večeras u drugom kolo Druge košarkaške lige od ekipe Dunav iz Starih Banovaca.

Foto  Pirotske vesti
Foto Pirotske vesti

Drugi poraz u isto toliko utakmica za ekipu iz Pirota, koja sada deli poslednje mesto sa ekipama iz Južne Srbije - Fer Plej iz Niša i Napretkom iz Aleksinca.

Ekipa Pirota je dobro otvorila utakmicu i rano povela sa 7:0. Gosti su preokrenuli i poveli, najpre sa 17:9, pa je bilo 15:22 na kraju prve četvrtine.

Minimalnu prednost su održavali do pred kraj druge četvrtine, kada je ekipa Pirota preuzela vođstvo 35:32, ali se na poluvreme se otišlo sa predošću gostiju 35:37.

Četvrta četvrtina je bila ravnopravna, međutim na kraju su gosti zadržali stečenu prednost - 55:57.

Ekipa Pirota je preokrenula na početku četvrte četvrtine 62:59, ali sa pra promašaja i izgubljenih lopti dozvolili su gostima da povedu.

Ravnopravna borba do kraja i rezultat je glasio 74:74.

U dodatnih pet minuta Pirot je izgubio ritam i na kraju poražen 83:81, citiramo Pirotske vesti.

U ekipi Pirota najbolji su bili Nenadić (24 p. 3 skoka, 1 as.) i Rašić (19 p. 8 sk. 2 as.), dok je kod gostiju Zorčić ubacio 26 poena (8 sk. 3 as.)

U sledećem kolu derbi začelja - Pirot putuje u Aleksinac, ekipi Napretka.