Južna Srbija Info

Napredak ostavio bodove u Kragujevcu

Aleksinac 25.12.2016.

Košarkaši Napretka iz Aleksinca su, u derbiju poslednjeg ovogodišnjeg kola Druge lige Srbije, bili gosti ekipi "Radničkog 1950", a domaćini su slavili rezultatom 80:76 (25:17 17:11 20:23 18:25)

Radnički je krenuo silovito, ostvario rano vođstvo 10:2. Domaćini su zatvorili sve prilaze košu ekipi iz Aleksinca, pa je razlika na poluvremenu bila visoka - 42 : 28.

Takav rezultat neje domoralisao ekupi Napretka, pa su zaigrali znatno bolje u nastavku utakmice.  Dobijene su i 3. i 4. četvrtina, sustignuta prednost domaćih, a na momente je Napredak prelazio u minimalno vođstvo.

Međutim, u presudnim momentima utakmice izostao je koš iz igre, a izvođači slobodnih bacanja su bili polovični. Sa druge strane, domaćini su realizovali sve penale i tako ostvarili bitnu pobedu.

Košarkaši "Radničkog 1950" nakon ovog meča praznovaće kao drugi na tabeli, sa skorom od 10 pobeda i 3 poraza, u poziciji za borbu za ulazak u KLS.

Napredak kalendarsku godinu završava na 5. mestu sa 8 pobeda i 5 poraza.

Radnički 1950: Kostić 14, Lalović 6, Đurđević, Lakićević, Nedeljković 10, Tripković 8, Stojanović 13, Popović 19, J.Tanasijević, Beloica 4, Drašković 6, N.Tanasijević.

Napredak: Šikman 15, Zornić 3, Raičević 22, Milenković, Miladinović 4, Danilović 11, Stanisavljević 4, Mitić, Džunić, Trailović, Petrić 10, Ilić 4.