Kup Koraća: Partizan savladao Zvezdu i prekinuo višegodišnji post

Niš 18.02.2018. TimeOut

Crvena zvezda i Partizan su igrali večeras u niškom "Čairu" finalni meč Kupa Radivoja Koraća, a uspešnija je bila ekipa Partizana,

Kao i prethodne godine, o tome ko će bio osvajač turnira Kupa Radivoja Koraća u Nišu odlučivaće naše najbolje ekipe, Crvena Zvezda i Partizan.

Domaćin je ponovo napravio finu uvertiru u meč, himnu je svirao orkestar Vojske Srbije.

Već na početku meča je Crvena Zvezda počela konkretnije, a nije dangubio Nemanja Dangubići kome nije bilo teško da dođe do nebranjenog koša i poentira.

Međutim, vrlo brzo se Partizan konsolidovao i dobrom realizacijom došao do značajne prednosti. Zvezda u tome periodu nije imala rešenja niu odbrani, ni u napadu, pa je prva četvrtina završena neočekivanim rezultatom 9:25.

I u drugoj četvrtini je Zvezda imala dosta problema u odbrani. U četvrtini u kojoj je viđen pođednak broj koševa sa obe strane (22:24), Partizan je 2 puta stizao do prednosti od 20 poena (11:31), pa se na poluvremeno otišlo rezultatom 31:49, solidnih 18 poena prednosti.

U prvom poluvremenu Partizan su nosili Novica Veličković (9p) i Vilijam Gos(12p), dok je u Zvezdi najzapaženiji bio MIlko Bjelica (6p).

Zvezda je silovitije krenula u nastavak meča, pre svega preko Bjelice, dok je Partiian imao problem da dođe do koša, pa se prednost lagano topila.

Uspela je Zvezda da do]e do 5 poena zaostatka, činilo se da će u potpunosti stići Partizan, međutim, crno-beli su pojačali ritam, zalaganjem Gosa, pa iako je ova deonica pripala Zvezdi (24:16), Partizan je sačuvao deset poena prednosti za završnicu meča - 55:65.

Pretila je Zvezda u četvrtoj četvrtini, bila na 4 poena zaostatka, ali Partizan nije ispustio prednost koju je stekao od prvih minuta meča.

Na kraju 75:81, velika pobeda crno-belih.

[ Dodaj komentar ]

TimeOut

#   Niš   košarka   Partizan KK   Kup Radivoj Korać   Crvena Zvezda KK   Crvena Zvezda   Milko Bjelica   Time Out portal   Novica Veličković