Južna Srbija Info

Nišlije bez pobede

Niš 09.03.2014. Novosti

Nišlije bez pobede i u trećem prolećnom kolu, fenjerdžija sa Banjice odoleo na Čairu - 1:1 (1:1)

Upozoravao je šef stručnog štaba niškog Radničkog Dragoljub Bekvalac pre utakmice sa Radom svoje igrače da pobeda protiv fenjerdžije neće doći sama po sebi, da Rad nije ona ekipa iz prvog dela sezone, ali izgleda da ga puleni nisu čuli. Sa druge strane fudbaleri Rada su znali od prvog minuta šta žele, uspeli su u nameri da i posle ovog meča dopišu nešto na svom bodovnom kontu i nema sumnje ako ovako nastave da će stići do luke spasa.

A počeli su „građevinari“ odlično utakmicu. Već u 6. minutu iz prve prave akcije su došli do prednosti.

Vladimir Radivojević je odličnom dubinskom akcijom uposlio Injca. Visoki napadač Rada je izdržao duel sa Milošem Petrovićem i sa nekih 11 metara prosto zakucao loptu pod prečku nemoćnog Kesića. Hladan tuš na Čairu, Rad je poveo- 0:1.

Radost oko pedesetak gostujućih navijača nije se pošteno ni rasplamsala, a Radnički je izjednačio.

Najbolji strelac niškog superligaša Saša Stojanović je u sjajnom solo prodoru nanizao tri igrača Rada, opalio po lopti koja se prosto zarila u levi donji ugao gola Danilovića. Čuvar mreže Rada je samo pogledom ispratio izjednačujući pogodak domaćina - 1:1.

Skoro bez šansi odigrano je drugo poluvreme. Radnički je pokušavao uglavnom preko Stojanovića i Saše Marjanovića dok su „građevinari“ kompaktnom odbranom pretili iz kontranapada. Na kraju mreže se ipak više nisu tresle, mnogo zadovoljniji teren su napustili fudbaleri Rada jer posle ovog remija o(p)stanak u eliti je sve realniji.

RADNIČKI NIŠ - RAD 1:1 (1:1)

Strelci: 0:1 Injac u 6, 1:1 Stojanović u 8. minutu. Stadion: Gradski na Čairu. Gledalaca: 4.000. Sudija: Dejan Dimitrijević (Loznica), pomoćnici: V. Jovanović, N. Kurčubić. Žuti kartoni: Pavlović (Radnički N), Injac, Stanojević, Ćirković, Knežević (Rad)

RADNIČKI Niš: Kesić, Pauljević, Kosorić, M. Petrović, Pavlović, A. Jovanović, Marjanović 6,5 (od 79. Đuričković), S. Petrović, Pejčić 6 (od 65. Kajo Sančez), Stojanović, Jelić 5,5 (od 46. Trišović)

RAD: Danilović, Milošević, Knežević, Ćirković, Lazevski, Raspopović, Radivojević 7 (od 84. Kolunija), Stanojević, Simić 6 (od 53. Babić), Injac 7 (od 70. Ožegović), Srećković

#   Niš   Čair   fudbal   Radnički FK   Dragoljub Bekvalac   Saša Stojanović   šef stručnog štaba   Dejan Dimitrijević