Poraz Radničkog u Kruševcu

Kruševac 20.10.2014. /fkradnickinis.rs F: A. Veselić

Fudbaleri Radničkog izgubili su od ekipe Napretka rezultatom 3:1 (0:0). Domaćinu su golove doneli Janičić u 47. minutu, Božović u 55. minutu i Trujić u 73. minutu. Jedini strelac za Radnički bio je Pavlović u 81. minutu.

U toku prvog poluvremena najviše se igralo na sredini terena, pa ni gosti ni domaćini nisu zabeležili veće šanse. Iako je Napredak u prvom delu igre imao veći posed lopte, nije imao izglednije prilike da zatrese mrežu Radničkog.

Drugo poluvreme donelo je totalni preokret. Na samom startu Janičić je iz penala postigao prvi pogodak, jer je prethodno Kesić faulirao Ndiajea. Božović uz dodavanje Gobeljića povećava prednost domaćina. U 72.minutu može se izdvojiti jedina propuštena šansa za Radnički, kada je Đilas izvodio korner, ali je lopta završila u spoljni deo mreže Napretka. Odmah zatim, domaćin kažnjava sa 3:0, šutira Trujić, a lopta prolazi kroz noge Kesiću.

Po ulasku Pejčića i Popare vidi se napredak u igri Radničkog, ali dovoljan da se postigne samo jedan pogodak kada je Popara izvodio slobodan udarac i sjajno centrirao Pavloviću za konačnih 3:1.

Sastavi timova:

Radnički: Kesić, Pauljević, Pavlović, Đorđević, Petrović, Kolarević, Marjanović (Punoševac od 87. min), Batioha (Popara od 79. min), Đilas, Đuričković ( Pejčić od 71. min) i Jovanović.

Napredak: Popović, Luković, Urošević, Gobeljić, Janičić, Paunović, Stanojević,  Govedarica (M Bođ od 70. min), Trujić (Velker od 91. min), Božović (Lazić od 88. min) i Ndiaje.

Žuti kartoni:
Napredak – Luković, Paunović
Radnički – Kesić, Jovanović, Pavlović

Broj gledalaca: 2.500

Sudija: Majo Vujović

Naredni protivnik Radničkom u okviru 10. kola JSL Srbije je imenjak iz Kragujevca.

Nakon 9. kola RADNIČKI zauzima pretposlednju poziciju sa 6 osvojenih bodova, 2 boda više od narednog rivala iz Kragujevca.