Radnički danas osvojio Maltu

Niš 19.07.2018. FK Radnički

Radnički se posle 35 godina vratio u Evropu, a već sada je jasno da u njoj neće biti puki epizodista. Niški tim se plasirao u drugo kolo kvalifikacija za Ligu Evrope, pošto je u revanšu na Malti savladao Gziru Junajted sa 1:0 i prošao dalje ukupnim rezultatom 5:0 , posle pobede u Nišu sa 4:0.

Čovek odluke na Malti bio je štoper Radovan Pankov, a sve vredno pomena na ovom meču desilo se u prvom poluvremenu.

Utakmica na stadionu “Sentenari”, koji se nalazi odmah pored velikog “Nacionalnog stadiona”, odigrana je u teškim uslovima, po velikoj vrućini i na terenu sa veštačkom travom, ali to nije smetalo fudbalerima Radničkog da bolje otvore meč i zaprete već u četvrtom minutu.

Mićić je presekao pas domaćih na sredini terena i iz prve uposlio Grbića, koji je u punom trku ušao u kazneni prostor sa desne strane, a njegov oštar pas po zemlji ka Haskiću je u poslednjem trenutku izblokirao Soareš i izbacio loptu u korner.

Odlično otvaranje Nišlije su materijalizovale u sedmom minutu, a protagonisti vodećeg pogotka bili su isti kao i u prvom meču na Čairu. Stanisavljević je izveo slobodan udarac sa desne strane, a Pankov je bio najbolji u skoku na drugoj stativi i sa pet metara glavom savladao golmana Kurmija, za 0:1.

Radnički je i po postignutom pogotku nastavio da pritiska Gziru, pa je u 12. minutu Stanisavljević propustio da realizuje stopostotnu šansu. On je dobio sjajan pas od Grbića na 10 metara od gola, „lažnjakom“ je izbacio dvojicu čuvara, ali je iz idealne pozicije šutirao zamalo pored gola.

Gzira Junajted do 20. minuta bukvalno nije prešla centar, a njen prvi izlet na polovinu Radničkog završio se traljavim udarcem Žoržinja sa 18 metara iskosa. Isti fudbaler se tri minuta kasnije pravo niotkuda našao oči u oči sa Živkovićem, ali je ponovo loše šutirao, pa je golman Nišlija lako ukrotio taj pokušaj.

Tim Nenada Lalatovića, koji je ovu utakmicu zbog suspenzije gledao sa tribine, novu veliku priliku stvorio je u 32. minutu. Stanisavljević je izveo korner sa leve strane, Pankov glavom spustio za Grbića, a ovaj je sa pet metara loše zahvatio i poslao je pored gola. U 34. minutu povredio se štoper Crnomarković, a na teren je umesto njega ušao Ukrajinac Bondarenko.

Prvih 20 minuta drugog poluvremena nisu doneli preterano zanimljiv fudbal. Izrazitih šansi nije bilo, a Radnički je dominacijom u posedu lopte u potpunosti kontrolisao situaciju na terenu.

Između 65. i 73. minuta dva puta je pokušao Mrkić, a njegovi udarci završavali su daleko iznad prečke.
I poslednjih deset minuta odigrano je u istom ritmu.

Gzira nije mogla ni da priđe golu Živkovića, a Radnički je rutinski sačuvao loptu i rezultat, pa je na taj način overio plasman u sledeće kolo i obradovao većinsku srpsku publiku na stadionu „Sentenari“.