Radnički: Remi za kraj uspešne sezone

Niš 20.05.2019. FK Radnički

Fudbaleri Radničkog i Mladosti remizirali su 2:2, u utakmici poslednjeg 37. kola Superlige Srbije na stadionu Čair.

FK Radnički
FK Radnički

Domaćin je u prvom poluvremenu najpre propustio dve odlične šanse, a u obe situacije je Haskić kasnio za delić sekunde nakon asitencija Čumića.

Radnički je poveo u 43. minutu sjajnim pogotkom Petrovića, koji jelevom nogom sa 20 metara poslao pravi “projektil” i zakucao loptu u rašlje iza nemoćnog golmana Rosića.

Na 2:0 povisio je Čumić u 53. minutu, kada je pokupio “otpadak” posle šuta Haskića i odbrane Rosića, da bi Mladost smanjila 120 sekundi kasnije preko Radivojevića.

Konačnih 2:2 postavio je Pavlović u 75. minutu, pošto je iskoristio kiks domaće odbrane i savladao golmana Ristića.

Radnički je sezonu završio na drugom mestu na tabeli, što mu je najbolji rezultat u domaćoj ligi u istoriji kluba, a već u julu će predstavljati Srbiju u kvalifikacijama za Ligu Evrope.

REČ TRENERA

Nenad Lalatović, Radnički:

-Čestitaam i jednima i drugima na igri. Još jednom koristim priliku da kažem da sam ponosan na moje igrače za sve što su uradili u ovoj sezoni. Oborili smo mnoge rekorde, prvi put u istoriji Radnički je vicešampion države, ponovo ćemo igrati Evropu, a podsećam vas da smo tokom čitave lige doživeli svega dva poraza, oba od Crvene zvezde, uz tri primljena gola iz penala. Ponosan sam što sam bio deo jedng ovakvog kluba kao što je Radnički, bila mi je čast i zadovoljstvo da radim ovde u Nišu i mislim da smo svi zajedno napravili sjajne rezultate. Hvala svima. I našim navijačima i novinarima i svim ljubiteljima fudbala u Nišu. Sada idemo na zasluženi odmor, a onda ćemo videti šta i kako. Meni je večeras istekao ugovor sa Radničkim, a da li ću ostati ovde znaće se do 1. juna.

Goran Stanić, pomoćni trener Mladosti:

-Lepa utakmica i smatram da je rezultat realan. Možda je Radnički imao više šansi, ali mi smo zalaganjem u drugom poluvremenu zaslužili da osvojimo ovaj bod. Završili smo sezonu kao peti na tabeli, što je za Mladost uspeh. Sada idemo na odmor, a onda nam slede ozbiljne pripreme za novu sezonu. Radničkom čestitam na svemu što je uradio i želim mu puno uspeha u kvalifikacijama za Ligu Evrope.

RADNIČKI – MLADOST 2:2 (1:0)

Niš, 19. maja. Stadion Čair: Novica Anđelovski (Kačarevo). Strelci: 1:0 Petrović 43.- 2:0 Čumić 53.- 2:1 Radivojević 55.- 2:2 Pavlović 75. Žuti kartoni: Grbić, Haskić (Radnički), Leković (Mladost).

RADNIČKI: Ristić, Todorovski, Đorđević, Pankov, Crnomarković, Bondarenko, Noma, Petrović (od 60. Ranđelović), Čumić (od 67. Aleksandar Jovanović), Grbić (od 69. Aleksa Jovanović), Haskić.

MLADOST: Rosić, Andrić (od 13. P. Jovanović), Milošević, Šatara, Leković, Ristić (od 84. Mićević), Pejović, Tumbasević, Radivojević, L. Jovanović (od 56. Pavlović), Tešić.

#   Niš   fudbal   Radnički FK   Aleksandar Jovanović   Mladost FK Lučani   Nenad Lalatović