Južna Srbija Info

Radnički poklonio meč navijačima i savladao mladost iz Lučana

Niš 10.03.2019. FK Radnički

Fudbaleri Radničkog iz Niša pobedili su juče pred domaćom publikom, koja je besplatno mogla da prati utakmicu, Mladost iz Lučana sa 1:0, u 26. kolu Superlige Srbije. Izabranici Nenada Lalatovića ostvarili su deveti uzastopni trijumf u prvenstvu i sada na drugoj poziciji imaju 65 bodova. Jedini pogodak na meču postigao je Lazar Ranđelović u 40. minutu.

Radnički je u ovaj meč ušao bez najboljeg strelca lige Nermina Haskića, bio je prilično ispražnjen nakon pobede protiv Partizana u sredu, ali je uspeo da upiše nova tri boda.

Ranđelović je u 40. minutu postigao efektan pogodak,  kada je sjajno reagovao u kaznenom prostoru Mladosti i savladao golmana Zečevića.

Domaći tim je u nastavku meča imao dve kolosalne šanse da uveća prednost, ali Nikodijević u 69. i Čumić u 85. minutu nisu bili precizni.

Mladost na ovoj utakmici nije uspela da ozbiljnije zapreti golmanu Radničkog Ristiću.

Trener Radničkog Nenad Lalatović je novu pobedu svog tima posvetio Mariji Tončev, ćerci prvog čoveka kluba Ivice Tončeva.

-Ova pobeda je za Mariju Tončev. Naš predsednik Ivica Tončev zbog privatnih problema nije prisustvovao današnjoj utakmici, kao i onoj protiv Partizana u sredu. Mariji želimo brz oporavak, nadamo se da će sve biti kako treba i da ćemo je uskoro videti sa osmehom na licu na našim utakmicama ovde na Čairu. Što se tiče utakmice, čestitao bih ekipama na prikazanoj igri po jako teškom terenu. U jakom smo ritmu, za 14 dana treba da odigramo pet utakmica, a kako smo se u sredu ispraznili mi protiv Partizana, tako se i Mladost ispraznila protiv Zvezde. Iako mi je ekipa umorna, vi znate da ja nisam u situaciji da mnogo rotiram, pa to nisam učinio ni danas. Mislim da smo bili bolji baš za taj jedan gol. Oni su u prvom poluvremenu imali neke svoje šanse, mi smo u nastavku mogli da rešimo meč preko Nikodijevića i Čumića, ali na kraju je rezultat realan. Zadovoljan sam zbog devete vezane pobede i već od večeras se okrećemo utakmici sa Vojvodinom u Kupu Srbije koju igramo u sredu- rekao je Lalatović.

Trener Mladost Nenad Milovanović čestitao je Radničkom na pobedi.

-I mi i Radničiki u sredu imamo teške utakmice u četvrtfinalu Kupa Srbije. Mi smo danas u kombinovanom sastavu pokušali da se nadirgravamo sa Radničkim, jer sam želeo da odmorim neke igrače za taj Kup. Mislim da je publika danas imala šta da vidi. Bilo je dosta lepih akcija, a I gol domaćina postignut je na efektan način. Radnički je bio bolji za taj jedan gol i ja mu čestitam na trijumfu. Mi smo u prvom poluvremenu imali nekoliko dobrih akcija, nažalost nismo uspeli da ih realizujemo, ali nemamo sada puno vremena da žalimo jer moramo da se fokusiramo na Kup i meč sa Spartakom.

RADNIČKI – MLADOST 1:0 (1:0)

Niš, 9. marta-stadion Čair. Sudija: Zoran Široki. Strelac: 1:0 Ranđelović 40. Žuti kartoni: Ranđelović (Radnički), Sinđić (Mladost).

RADNIČKI: Ristić, Todorovski, Pankov, Crnomarković, Đorđević, Bondarenko, Drinčić, Petrović (od 80. Čumić), Kojašević (od 61. Noma), Ranđelović, Grbić (od 62. Nikodijević).

MLADOST: Zečević, Jevremović, Sinđić, Jovanović (od 46. Babić), Pešić, Ristić, Dimić (od 82. Pavlović), Jovanović, Markoski, Selenić, Bojović (od 56. Tešić).

#   Niš   fudbal   Ivica Tončev   Radnički FK   Mladost FK Lučani   Nenad Lalatović   Stadion Čair