Radnički - Spartak 3:0

Niš 09.12.2018. FK Radnički

Fudbaleri Radničkog savladali su danas u Nišu Spartak sa 3:0, nastavili fantastičan niz bez poraza u Superligi Srbije i obezbedili drugo mesto na kraju jesenjeg dela prvenstva, bez obzira na ishod meča protiv Napretka u Kruševcu, koji je na programu narednog vikenda. Radnički je po teškom terenu na Čairu nadigrao Subotičane u svim elementima fudbala i zasluženo upisao 14. trijumf u šampionatu.

Domaćin je mogao do vođsta već u prvom minutu, kada je Haskić dobio loptu u kaznenom prostoru i iz okreta šutirao zamalo pored gola.

Lazar Ranđelović je u četvrtom minutu u svom stilu promešao odbranu Spartaka po levoj strani, u punom trku ušao šesnaesterac, ali je dao malo jači for, pa je uputio udarac iz mrtvog ugla, posle kojeg je lopta zakačila jednog gostujućeg fudbalera i otišla u korner putujući po samoj gol-liniji.

Obruč oko gola Spartaka se sve više stezao, pa je odbrana gostiju kapitulirala u osmom minutu. Todorovski je započeo akciju po desnom boku, uposlio Drinčića i nastavio da šparta uz aut liniju, a iskusni vezista je sjajno ispratio njegovo kretanje i poslao mu savršen pas, nakon kojeg je makedonski internacionalac imao sve vreme ovoga sveta da uputi kvalitetan centaršut, što je i učinio, pronašao usamljenog Stanisavljevića, koji je preciznim udarcem glavom sa penala savladao nemoćnog Ostojića, za 1:0.

Todorovski je šest minuta kasnije i sam mogao da se upiše u listu strelaca, ali je njegov odličan udarac sa 15 metara bravuroznom intervencijom zaustavio golman Ostojić.

Do finiša prvog poluvremena nije bilo većih šansi. Radnički je u potpunosti kontrolisao situaciju na terenu, a dobre ideje njegovih igrača sprečavao je težak i blatnjav teren na Čairu. Lepu priliku za promenu rezultata pre odlaska na veliki odmor niški tim je propustio u 43. minutu. Drinčić je izveo korner sa leve strane, a najbolji u skoku bio je Pankov, čiji je udarac glavom otišao pored gola.

Drugo poluvreme počelo je šansom Đorđevića, koji je pokušao glavom, a gol Spartaka ponovo je spasio raspoloženi čuvar mreže Ostojić.

Drugi pogodak postignut je u 54. minutu. Radnički je konstantno pritiskao i uspeo da prekine jednu akciju Spartaka na sredini terena, pa je lopta došla do Ranđelovića, čiji je udarac izblokiran, potom je probao Stanisavljević, ali je i on izblokiran, a onda se u velikoj gužvi koja se stvorila u kaznenom prostoru na pravom mestu našao Grbić i pogodio mrežu, za svoj prvi gol u dresu niške ekipe.

Ništa se u odnosu snaga na terenu nije promenilo ni u nastavku meča. Domaćin je dominirao, a novu veliku šansu imao je u 78. minutu. Drinčić je uputio još jedan savršen pas za rezervistu Aleksandra Jovanovića, ovaj je odmah proigrao Haskića, koji je šutirao iz idelane pozicije, ali je bio izblokiran od strane Kerkeza.

Konačan rezultat postavljen je u 85. minutu. Nermin Haskić je centrirao sa leve strane, pronašao Aleksandra Jovanovića, koji je silovito tukao sa 15-ak metara, a lopta je na putu ka golu zakačila Tekijaškog, promenila pravac i prevarila Ostojića, za konačnih 3:0.

RADNIČKI – SPARTAK 3:0 (1:0)

Niš, 9. decembra-stadion Čair. Gledalaca: 1.200. Sudija: Dalibor Manojlović (Knjaževac) 6.5. Strelci: 1:0 Stanisavljević 8.- 2:0 Grbić 54.- 3:0 Aleksandar Jovanović 85. Žuti kartoni: Bondarenko (Radnički), Timoti, Đenić (Spartak).

RADNIČKI: Ristić, Đorđević, Pankov, Crnomarković, Todorovski, Bondarenko, Drinčić, Grbić (od 69. Aleksandar Jovanović), Ranđelović (od 69. Nikodijević), Stanisavljević (od 55. Noma), Haskić.

SPARTAK: Ostojić, Šimura (od 69. Serhi-), Kekrez, Tekijaški, Torbica  (od 78. Milić), Đenić, Milošević (od 73. Dunđerski), Lučić , Vukčević, Rakić, Timoti.

REČ TRENERA:

Nenad Lalatović, Radnički:

-Čestitao bih ekipama na prikazanoj igri po izuzetno teškom. Timu Spartaka i mom kolegi Roganu želim puno sreće u nastavku sezone. Spartak apsolutno zaslužuje da bude u gornjem delu tabele. Imaju odličnog trenera, odlične igrače i siguran sam da će posle zimske pauze oni pokazati da pripadaju vrhu našeg fudbala. Što se tiče današnje utakmice, mi smo u nju ušli baš onako kako smo se dogovorili. Da damo sve od sebe, da pobedimo i da ostanemo na drugoj poziciji na kraju jesenjeg dela prvenstva, koja nam po svemu što smo prikazali apsolutno pripada. Igrali sjajno tokom ove jeseni, poobarali mnoge rekorde, upisali samo jedan poraz, tako da je ovo veliki uspeh za sve nas. I mojih igrača i stručnog štaba i rukovodstva i navijača i medija koji su sve ovo vreme bili uz Radnički. Kada mi svi udružimo snage rezultat jednostavno ne može da izostane. Verujem da će Radnički ovako nastaviti i na proleće, da će ostati drugi i da će u Kupu Srbije napasti prvi trofej u svojoj istoriji. Ja sam ovde šest meseci i za to vreme su se mnoge stvari promenile. Kada sam dogovorio angažman u Radničkom navijači me nisu želeli, u jednom momentu sam hteo da odustanem od dolaska u Niš, ali sam ipak došao i danas doživeo nešto o čemu svaki trener može da sanja, a to je da mu ceo stadion skandira ime i poručuje mu da ostane u klubu. To je za mene jasan pokazatelj da sam svoj posao radio dobro, iskreno i čestito, jer ja drugačije ne umem. Ljudi su to prepoznali i ja ima se zahvaljujem na podršci. Ovo je možda bila moja poslednja utakmica u Nišu kao trenera Radničkog. Meni ugovor ističe posle utakmice u Kruševcu protiv Napretka, imam ozbiljne ponude, neke su iz inostranstva i još nisam odlučio šta ću da radim. U svakom slučaju prvo ću sesti sa rukovodstvom Radničkog, jer želim da ovde završim započeti posao, ali još jednom ponavljam da postoje šanse da je ovo bio moj poslednji meč na Čairu.

Predrag Rogan, Spartak:

-Čestitke Radničkom na pobedi i najboljoj polusezoni u istoriji kluba. Danas su bili bolji i zasluženo su osvojili tri boda. Mi moramo što pre da se okrenemo sledećem meču protiv Voždovca, jer je to za nas finale i moraćemo da učinimo sve da taj duel dobijemo.

#   Niš   fudbal   navijači   Radnički FK   Južna Srbija Info   Aleksandar Jovanović   Spartak FK   Nenad Lalatović   Stadion Čair