Radnik u Surdulici osvojio bod protiv Partizana

Surdulica 14.10.2015. Beta

Fudbaleri Radnika iz Surdulice odigrali su danas 2:2 sa Partizanom kod kuće u 13. kolu Super lige Srbije.

Šampion Partizan vodio je 2:0, ali je Radnik golovima u drugom poluvremenu izjednačio i tako osvojio svoj 10. bod u sezoni. Crno-beli su tako ostali na jednoj pobedi u poslednjih šest utakmica Super lige i sada su na četvrtom mestu tabele sa 21 bodom, 11 manje od lidera Crvene zvezde, koji ima meč manje. Drugoplasirani Borac ima 24, a treći Javor 22, ali i meč manje.

Partizan je na svoje prvo gostovanje u Surdulici došao sa prilično izmenjenim sastavom, jer u timu nije bilo Andrije Živkovića, Abubakara Oumarua, Gregora Balažica i Fabrisija Dornelasa, ali poveo već u sedmom minutu, kada je Petar Grbić sa desne strane centrirao do Alena Stevanovića, koji je smestio loptu u mrežu za 1:0.

U 33. minutu bilo je 2:0, a asistent je ponovo bio Grbić, koji je sa desne strane dodao loptu Valeriju Božinovu, a on savladao Borivoja Ristića.

Radnik je u drugom poluvremenu zaigrao ofanzivnije, a Partizan se povukao, tako da je domaćin u roku od 15 minuta došao do izjednačenja nakon dva gola Miloša Stankovića.

Prvo je Filip Stojanović uputio pas u prostor, a Stanković je utrčao iza odbrane i lako savladao Živkovića.

Crno-beli su nakon toga imali jednu stativu, a Stojanović je ponovo pokrenuo akciju, a lopta je došla do Stankovića, a on doneo izjednačenje.