Južna Srbija Info

Rastavac: Moja misija je završena!

22.05.2017. Južna Srbija Info, FK Radnički

"Zvezda je zasluženo pobedila i na tome joj čestitam! Moja misija u Radničkom je završena, zahvaljujem se mojim Meraklijama na podršci, saradnicima u stručnom štabu, bilo mi je predivno u Nišu u ove dve i po godine, mogu da kažem i da smo napravili sasvim solidne rezultate. Peto mesto je dobar plasaman, Radničkom želim sve najbolje" rekao je Rastavac i najavio odlazak iz Radničkog.

FK Radnički
FK Radnički

Loše, izdanje Radničkog na zatvaranju prvenstva. U poslednjem kolu Superlige, Nišlije su potištene napustile Marakanu, jer su izgubile sa ubedljivih 4:0 i sezonu završile na petom mestu, što znači da im plasman u Evropu zavisi od toga da li će Mladost dobiti licencu za učešće u kvalifikacijama za Ligu Evrope.

Trener Rastavac je, u odnosu na duel sa Partizanom, izvršio čak šest promena u startnoj postavi, ali takav potez nije urodio plodom. Radnički je delovao raštimovano i neubedljivo, naročito u fazi odbrane, mada ni u napadačkim akcijama nije bilo ni dovoljno kreacije, ni ubojitosti. I kao rezultat takve igre, Nišlije su na našem najvećem stadionu baš pokisle: Crvena zvezda – Radnički 4:0

Nakon petnaestak minuta igre u kojima se igralo otvoreno, ali bez ozbiljnijih šansi, Crvena zvezda je povela. Posle prekida i odbijene lopte, odbrana Radničkog je pokušala da „izađe“ iz šesnaesterca, ali Nemanja Ljubisavljević je zakasnio, lopta je stigla do Boaćija, a ovaj je zaobišao Bajića i plasirao loptu u mrežu-1:0.

Radnički je potom pokušavao da uradi nešto više, Arsić je par puta pripretio, ali ozbiljnije opasnosti po gol Kahrimana nije bilo. Na drugoj strani, imao je niški tim dosta sreće u dve situacije, kada su crveno-beli pogađali prečku iz dva odlična šuta. Najpre je, u 28. minutu, posle greške Nišlija, Boaći šutirao u okvir gola, a tri minuta kasnije Mihajlo Ristić je sa 25 metara šutirao snažno, ali za malo neprecizno, a prečka je vibrirala još nekoliko sekundi. Sve što su gosti uspeli da urade u prvom poluvremenu je dobar pokušaj Mrkića sa više od 20 metara udaljenosti, ali je Kahriman odbranio ovaj udarac. Na poluvremenu je bilo 1:0.

Samo što je krenuo nastavak utakmice Radnički je imao korner iz koga ništa nije uradio, a Zvezda je u polukontri stigla i do drugog gola. Milić je centrirao sa desnog boka, nije to bilo baš najbolje, ali lopta je prošla Ljubisavljeviću ispod noge, a na pravom mestu bio je Boaći, kome nije bilo teško da i po drugi put savlada Bajića za 2:0.

Radnički je, kako je meč odmicao, bivao sve bezopasniji, a Zvezda je i po treći put pogodila prečku, ovog puta Plavšić je uzdrmao okvir gola u 58. minutu, sa samo dva minuta kasnije, Boaći se i po treći put upisao u listu strelaca. Ovog puta lepo je prošao Anđelković po levoj strani, a onda poslao upotrebljivu loptu u srce šesnaesterca, gde je prihvatio centarfor Crvene zvezde i poslao je pod prečku za 3:0.

U smiraj meča, Milijaš je lepo uočio Anđelkovića koji je utrčavao po levoj strani, ovaj je iz prve odigrao do Marka Petkovića, koji je poslao loptu u nebranjeni deo mreže za konačnih: Radnički – Crvena zvezda 4:0