Црвена Звезда сутра у финалу

18.02.2017. Јужна Србија Инфо

У првом полуфиналном мечу Пиреус банка Купа Радивоја Кораћа у Нишу, кошаркаши Црвене звезде МТС савладали су ФМП и обезбедили пласман у велико финале (недеља 19. фебруар у 21.00).
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА МТС – ФМП 76:60 (27:14, 21:18, 19:13, 9:15)

КСС
КСС

Црвено-бели су од првог минута наметнули ритам и контролисали резултат, највише захваљујући расположеном Марку Гудурићу, који је постигао десет од 13 уводних поена свог тима. Предност је константно расла, а највећа у том периоду била је 24:8, да би се на прву паузу отишло при резултату 27:14.

Друга деоница протекла је у истом тону… Екипа тренера Дејана Радоњића држала је двоцифрену предност, после серије 13:2 било је 44:23 у 18. минуту,  а на полувреме се отишло при резултату 48:32.

Трећа четвртина није донела никакве промене, осим што је вишак Звезде и даље растао (58:34 – 24. минут), а пред последњи одмор износио је „плус 22“ – 67:45. У последњој деоници, црвено-бели су привели посао крају без проблема и пласирали се у финале.

Награде

Пре почетка утакмице, на терену „Чаира“ била је мала свечаност. За доприносе српској кошарци, плакету је добио професор Александар Керковић, један од зачетника кошарке у Нишу. Признање је уручио Игор Ракочевић, потпредседник КСС за мушку кошарку.

Признање је добила и Гордана Кала Радовић, којој је награду уручио Урош Парлић, председник РКС Источне Србије.

#   кошарка   Урош Парлић   Кошаркашки савез Србије   Куп Радивој Кораћ   Црвена Звезда КК   Игор Ракочевић   Чаир СЦ   Пиреус банка