Коначно, “Кец у Нишу”: Раднички - Спартак 1:0

Ниш 14.10.2015. ФК Раднички Ниш

Раднички прекинуо низ нерешених резутата код куће, а успео је и да постигне гол после тачно 372 минута игре и прекине двомесечни пост који је трајао још 16. августа и победе над Чукаричким на Бановом брду.

Важност меча у коме су бодови били од пресудног значаја, за Раднички да ли ће остати “изнад црте”, у борби за места која воде у “плеј-оф”, за Спартак за бег са дна табеле, условили су опрезну игру на самом почетку. Игра у којој није створено много изгледних шанси за постизање поготка.

Играо се 8. минут, када је Јовановић прошао по десној страни, упутио центаршут ка Ашћерићу, али је овај са 4-5 метара шутирао главом преко гола. До краја полувремена смо видели неколико шутева ка голу Јаношевића, али ни један није завршио у мрежи голмана Спартака.
Имали су и гости шансу у 36. минуту, када се голман Радничког, Јовановић, одлично снашао, и одбранио јак и прецизан шут Макарића.

У другом полувремену је Раднички кренуо офанзивније ка голу гостију. Најпре је Блажић шутирао главом, тик поред стативе, а онда, у 70. минуту гол. Центаршут са леве стране је упутио Дарко Булатовић, а Ашћерић главом, прецизно и леви голманов угао, сместио лопту. Гол, који је донео много радости навијачима на Чаиру, а и Ашћерићу, коме је ово први суперлигашки гол у овом првенству. Гол вредан три бода и победе на домаћем терену после четири ремија.

Није се Раднички задовољио овим постигнутим голом, већ је наставио да врши притисак на гол Суботичана и наставио да ствара шансе. У 87. минуту, Томић је имао стопостотну шансу, изачао “очи у очи” са голманом Спартака, али је Јаношевић сачувао своју мрежу. Имао је голман гостију, који минут касније, срећу јер је шут Блажића завршио поред саме стативе. На крају, задовољство због три освојена бода и заслужене победе и лепа увертира пред гостовање у Новом Саду.

Тренер Милан Раставац је поводом данашње утакмице изјавио:

- Јако смо срећни због победе. Видело се у нашој игри да носимо терет претходних нерешених резултата на нашем терену, али смо у другом полувремену заиграли много боље и заслужено победили, закључио је Раставац.

Следећу утакмицу Раднички игра у Новом Саду, где је домаћин ФК Војводина, а утакмица је на програму у суботу 17.10.2015. од 15,00 часова.

РАДНИЧКИ НИШ – СПАРТАК СУБОТИЦА 1:0 (0:0)