Кошаркашка Суперлига: Партизан и Звезда повели у полуфиналу

Bookmark and Share

Београд 29.05.2016. Мондо, Јужна Србија Инфо

Црно-бели лоше почели први полуфинални меч против ФМП-а, па серијом од 21:4 у другој четвртини решили питање победника.
Црвено-бели и шести пут ове сезоне победили екипу Дејана Милојевића. У недељу, у Митровици, играће за пласман у финале.

Партизан - ФМП 82:63 (12:16, 25:11, 26:14, 19:22), пред око 3.500 гледалаца!

ФМП Железник је запретио Партизану, али биле су потребне само две брзе тројке Величковића и Врапца и подизање агресивности у одбрани на знатно виши ниво, па да црно-бели незадрживо крену у преокрет.

Од "минус шест" у 12. минуту (14:20) отишли су на 35:24 у финишу првог полувремена, али то је била само најава одличне игре "парног ваљка" и у трећој четвртини.

Црно-бели су наставили у истом ритму и у 30. минуту стекли рекордних "плус 24" - 63:39, после освојене лопте и успешног контранапада агилног Адина Врапца. Последња четвртина играла се реда ради.

Реванш је у понедељак од 21 час у Железнику, а евентуална "мајсторица" у среду, опет у дворани "Александар Николић".

Партизан је показао колико је под вођством Александра Џикића напредовао од финалног турнира Купа Радивоја Кораћа у Нишу, када је савладао "пантере" у драматичној завршници (85:83).

На другој страни, пулени Слободана Клипе су добро почели, играли су солидно у одбрани и били доминантни у скоку, али су се очајним шутом за три поена (0/14) и такође лошим извођењем слободних бацања (5/13) у првом полувремену, понудили фавориту као на тацни.

Партизан је, рачунајући учинак у групној фази Суперлиге, продужио серију победа на седам мечева.

ПАРТИЗАН: Мурић 14 (4ск, 3ас, 2укр), Вилијамс 13 (5ск), Вилсон 12 (4ск, 4изг), Врабац 10 (3ск, 3изг), Џонс 9 (4ск), Величковић 9, Витковац 9, Милутиновић 4, Маринковић 2, Цветковић (6ск, 3ас), Ђумић.

ФМП ЖЕЛЕЗНИК: Давидовац 19 (8ск, 3ас, 4изг), Добрић 13, Апић 6 (5ск), Тејић 6 (4ск), Бурсаћ 6, Ђоковић 5, Лазаревић 4 (10ск, 3изг), Човић 2 (3ас, 5изг), Радовановић 2.

Фото MN Press

ЗВЕЗДА - МЕГА 77:66 (21:18, 22:12, 13:12, 21:24)

И у шестом међусобном окршају ове сезоне, екипа Дејана Радоњића савладала је тим Дејана Милојевића и дошла на победу од пласмана у финале плеј-офа.

Користећи Јовићеве асистенције, Симоновић је у првом полувремену "наместио" руку и поентерски предводио екипу расположену за шутеве. Завршио је утакмицу са 14 поена (4/9 за три), а осим Јовића пратили су га и Маик Цирбес (10 п, 8 ск), Таренс Кинзи (9, 4 ск) и Немања Дангубић (8), који је рано ушао у проблеме са фауловима, чувајући Радета Загорца.

Почетком другог полувремена, Квинси Милер одскакутао је до клупе Звезде храмљући. Радоњић се ухватио за главу због очигледне повреде скочног зглоба Американца.

На другој страни, капитен Меге провео је на паркету скоро 35 минута, потрошио велику енергију и отишао у свлачионицу са "дабл-дабл" учинком (20 п, 11 ск), који није био довољан да Мега буде конкурентна фавориту.

Лекарски тим Меге успео је да опорави за овај меч Николу Ивановића (5 п, 5 ас), не и Тимотеа Лувавуа, али ни наступ црногорског "плеја" није био кључ за браву чврсте одбране црвено-белих.

Мега је озбиљно запретила вођству домаћина само почетком друге четвртине, када је, на челу са сјајним Јовићем, Звезда хитро реаговала и утврдила своју предност, која је у 37. минуту ишла и до 21 поена разлике.

Гост је нападао Загорцем, домаћин је такве нападе спремно дочекивао. У одбрани од репрезентативног бека посебно се истакао Лазић, који је у два наврата био непрелазан и за високе играче Меге - Николића и Зупца.

Радоњић је, у таквој ситуацији, ротирао играче, одржавао висок ритам, а Милојевић звао тајм-ауте да обуздава налете домаћина.

Меч је уживо са трибина пратио и генерални менаџер Бостон Селтикса Дени Ејнџ.

Меч је гледало мало навијача и само је 2.500 звездаша одговорило на апел тренера да дођу у халу "Александар Николић" и подрже екипу која им је ове сезоне пружила многе радости.

ЗВЕЗДА: Кинзи 9 (4 ск), Ребић (није играо), Дангубић 8 (2/4 за три), Митровић 3, Лазић 3, Мицић 4 (4 ас), Симоновић 14 (4/9 за три, 4 ск), Гудурић 3 (1/1 за три), Јовић 11 (5 ск, 8 ас), Милер 7 (5 ск), Цирбес 10 (8 ск), Штимац 5 (7 ск)

МЕГА: Симић, Рашић 9 (1/7 за три, 4 ск, 4 ас), Ђоковић (није играо), Вељковић 2, Ивановић 5, Зубац (4 ск), Павловић, Загорац 20 (2/3 за три, 11 ск), Симеуновић 5, Николић 9, Јанковић 12.

#   Београд   кошарка   Витковац   Партизан КК   Суперлига   Мега КК   ФМП КК   Црвена Звезда КК   Александар Николић