Куп Радивој Кораћ: Партизан савладао упорни Борац, црно-бели иду на ФМП

Ниш 14.02.2020. РТС, Јужна Србија Инфо

Кошаркаши Партизана савладали су екипу Борца са 87:79 у четвртфиналном мечу Купа "Радивој Кораћ".

Црно-бели су успели у веома неизвесној утакмици да тријумфују, упркос слабије одиграном другом полувремену.

Партизан – Борац Чачак 87:79
(20:18, 26:15, 13:22, 28:24)

Партизан је константно био у предности, а она је била и двоцифрена на полувремену (46:33).

Трећа четвртина потпуно је вратила Чачане у игру. Борац је успео да у трећој деоници слави са 22:13 и потпуно се врати у меч.

У последњем делу меча гледала се жестока борба на обе стране. Ушло се у револверашки обрачун у шутевима са дистанце.

Борац је на моменат, средином четврте четвртине успео да смањи дефицит на само два поена, потом у последња два минта приђе на три поена заостатка, али је Партизан успео да одбије налете, поврати осетну предност и до краја сусрета је одбрани.

Најефикаснији у победи црно-белих били су Загорац са 16, Јанковић са 14 и Волден са 13 поена.

У редовима Борца истакли су се Ђоковић и Џоунс са по 18 поена, док је Гавриловић додао 13.