Куп Радивоја Кораћа: Црвена Звезда преко ФМП-а до финала 98:82

Ниш 17.02.2018. TimeOut

Полуфинални дан Купа Радивоја Кораћа у Нишу отвориле су екипе Црвене Звезде и ФМП-а

Браниоци купа, после неизвесне утакмице у четвртфиналу, играју против свог развојног тима, који је у успону форме, а у четвртак су били више него убедљиви против Металца, нарочито у другом делу игре.

ФМП је конкретније ушао у меч, Звезда очигледно не довољно инспирисана. Прва четвртина завршена је резултатом 27:28, захваљујући тројци Фелдина у последњој секунди четвртине.

Прорадила је Звездина одбрана у другој четвртини, ФМП је остајао без решења у нападу. Ипак, виђена је Човићева "реванш" тројка у последњој секунди (24:!6), па се на одмор отишло са резултатом 51:44.

Звезда је успела да одржава и повећа ову предност у трећој деоници (22:17), коју је завршила са 12 поена предности 73:61.

Тек је последњих пет минута утакмице Звезда играла евролигашки и остварила доминацију на терену. На крају 98:82.

Најефикаснији у екипи победника био је Дилан Енис са 20 поена, а Бјелица је убацио 16.

У екипи ФМП-а Драган Апић је убацио 21, док је капитен Човић забележио 19.

TimeOut

#   Ниш   кошарка   Куп Радивој Кораћ   ФМП КК   Црвена Звезда КК   Time Out портал