Динамик "имао" Звезду до последњег минута

Ниш 15.02.2019.

У другој утакмици другог дана Купа у Нишу састали су се Црвена Звезда и Динамик из Београда.
Екипа са Дроћола је поштено намучила фаворизовану Звезду, али су даље прошли црвено бели са Калемегдана.

Куп Радивоје Кораћ се већ традиционално одржава у Нишу, дужи низ година. Наш портал ће извештавати о догађајима на терену из минута у минут.

Црвена Звезда важи за фаворита на овој утакмици, а по многима је фаворит за освајање Купа. Међутим, предвођени искуством из прошле године, када су једва савладали Борац у првој утакмици.

Динамик је чврсто почео, а брзим акцијама и кошевима Милоша Глишића, лако стигао до првог вођства  (5:11). Осокољена екипа Динамика наставила је у истом ритму, док је Звазда имала проблема са реализацијом. Прву четвртину су Дорћолци завршили у своју користи 13:19.

Држао је Динамик предност, али је Звезда лагано смањивала заостатак. Цирбес који је слабо ушао у меч и кога је добро затворио Милош Глишић је кошевима са линије слободних бацања смањио на 2 поена минуса (23:25). Шутевима за три поена Дорћолци су повећали предност (23:31). Звезда је била непрепознатљива у том периду, није ишао ни шут са линије пенала. Са друге стране доминирао је Глишић са већ 13 поена (24:36). У последњем минуту распуцали су се на обе стране, виђено је пар тројки, али је Динамик отишао на одмор са значајном предношћу 30:39 (17:20).

Након затишја у првом минуту наставка, уследила је серија тројки (Глишић, Симанић 36:42), у којој је била успешнија Звезда, па је Тренер Ђокић застражио тајм аут. Била је борбена Звезда у том периоду, али је на сваки потез одговор имао Милош Глишић шутевима испод обруча или за три поена (38:51). До краја четвртине виђена је расположена игра, посебно шутерски, црвено бели су се приближавали резултатски, али су млади играчи Динамика имали добр одговор (48:58).

Звезда је наставила и у четвртој четвртини да сустиже предност Динамика, "полако, али сигурно". Стигли су на 2 поена заостатка, али је дошло до затишја што су искористили Дорћолци (58:63). Коначно је стигла Звезда до изједнаења 3 минута пре краја (63:63) и до првог вођства на 1.30 (67:65).

Није имала Звезда мирну завршницу, већ се играло на резултатску клацкалицу., коју је изазвао Кутлешић својом првом тројком из седам покушаја. Беслаћ је направио неспортски фаул над Огњеном Добрићем, који је искористио оба бацања. То је и била прекретница, Звезда је успела да одради посао до краја и прошла даље резултатом 75:70 (27:12).

Текст настао у сарадњи портала Јужна Србија Инфо и специјализованог кошаркашког портала TimeOut.

#   Ниш   кошарка   Јужна Србија Инфо   Кошаркашки савез Србије   Куп Радивој Кораћ   Црвена Звезда КК   Црвена Звезда   Динамик КК