На Чаиру без бодова против Партизана

Ниш 06.03.2016.

Није успео Раднички да се реваншира фудбалерима Партизана за елиминицају из Купа Србије. Партизан је победио голом Саше Илића у 60. минуту. У лепом амбијенту пред око 8 000 гледалаца у веома борбеној утакмици, Раднички своје шансе није искористио.

Прво полувреме је протекло у рововској борби оба тима, за превласт на средини терена. Смењивале су се обе екипе наизмечно у поседу лопте. Од шанси, најбоље су биле за Партизан у 6. минуту, када је Брашанац, након једног одбитка, шутирао ка голу Радничког, али је Александар С. Јовановић одбранио ударац, а за Раднички у 31. минуту, шансу није искористио Апостоловић.

Лопта је ишла по десној страни, упућена је ка ивици шеснаестерца Партизана, лопту је ефектно проследио Ђуричковић, која је дошла до Апостоловића који је преслабо шутирао да би савладао Шаранова. То је уједно била и најбоља шанса за промену резултата у дотадашњем делу утакмице.

Друго полувреме се наставило у истом ритму. Без много шанси, са много борбе на средини терена.

Партизан је пове са 1:0 голом Илића у 60. минуту.Комбиновали су Богосавац и Михајловић, лопта је дошла до Илића који је оштрим ударцем савладао Јовановића.

Од тог тренутка фудбалери Радничког су кренули офанзивније ка голу гостију у намери да изједначе резултат.

Најпре је су у 73.минуту, играчи Радничког у неколико наврата покушавали да шутевима из даљине савладају голмана Партизана, али су шутеви Ђуричковића и Дарка Булатовића били изблокирани.

У 74. минуту, Ђуричковић је извео добро слободан ударац, али је лопта прохујала изнад оквира гола.
У 84. минуту, најлепши детаљ са утакмице.Саша Марјановић је са ивице шеснаестерца волејем захватио лопту и када су сви на стадиону видели лопту у мрежи Партизана, голман Шаранов је направио параду и врховима прстију скренуо лопту у корнер. На ћалост домаћих навијача резултат се до краја утакмице није мењао.

Следећег викенда у оквиру 26. кола Суперлиге, Раднички гостује Јагодини.

РАДНИЧКИ НИШ : ПАРТИЗАН 0:1 (0:0)

СТАДИОН “ЧАИР” НИШ
ГЛЕДАЛАЦА око 8 000
СУДИЈА: Александар ВАСИЋ (главни), Дејан ПЕТРОВИЋ, Дејан ПОТОЧАН (помоћне судије) Дарко САВОВИЋ (четврти судија), Мајо ВУЈОВИЋ, Роберт КИШ-ЧЕПЕГИ (додатне судије)
ЖУТИ КАРТОНИ: Радош Булатовић, Ђуричковић, Александар М. Јовановић (Раднички), Јовановић, Гогуа, Јевтовић, Богосавац, Брашанац (Партизан)
СТРЕЛАЦ: Илић у 60. минуту (Партизан)

РАДНИЧКИ НИШ: Александар С. Јовановић, Милош Петровић, Радош Булатовић, Лакић-Пешић, Дарко Булатовић, Богдановић (од 87. мин. Алекса Јовановић), Марјановић, Ђуричковић, Александар М. Јовановић, Апостоловић (од 63. мин. Тодоровић), Мркић.

ПАРТИЗАН: Шаранов, Бандаловски, Гогуа, Јовановић, Богосавац, Брашанац, Евертон (од 50. мин. Јевтовић), Илић (од 86. мин. Влаховић), Стевановић, Косовић, Михајловић (од 82. мин. Голубовић).