Раднички: Пао Чаир и чаршијске приче

27.11.2016. ФК Раднички

Раднички је доживео трећи узастопни пораз и умногоме закомпликовао своју позицију на табели, пропустивши прилику да сустигне Напредак и изгубивши корак за Војводином и Младошћу. Нишлије су 90 минута биле бољи ривал, у таласима нападале ка голу Спартака, али их је лоша завршница скупо коштала.

Суботичани су се вешто бранили и одбранили, а у 86. минуту, из муњевите контре, постигли су гол вредан три бода.

Раднички је кренуо без пардона, Нишлије су пресингом притискале Суботичане и у 5. минуту Арсић је опробао ударац са 18 метара, али је лопта завршила изнад пречке, а два минута касније исти фудбалер је повео контранапад, правовремено додао до Мркића на десном боку, овај из прве асистирао Павкову, који је шутирао са пеналтика – право у голмана Мирковића. Сјајна шанса да Нишлије раним голом отворе утакмицу!

Наставио је домаћи тим да притиска госте, иако нешто слабијим интензитом, Арсић је био иницијатор готово сваке акције Нишлија, али озбиљнијих прилика није било све до 31. минута, када су стопостотну шансу имали Суботичани. Спартак је, први пут на мечу, провео мало више времена на половини Радничког, Нишлије су покушале офсајд замком да осујете напад „голубова“, али лопта је дошла до Милића, који се нашао сам, на седам-осам метара испред Бајића, шутирао је, али му је голман домаћих „ушао у ударац“ и спасао свој тим. Зицер шанса за госте!

ПоразТек у финишу овог прилично оскудног полувремена видели смо још пар узбуђења. Најпре је, у 43. минуту, у шанси био Саша Стојановић, који је са рогља шеснаестерца, из другог покушаја, упутио шут, али право у Мирковића, коме није било тешко да укроти овај ударац. И онда, у зауставном времену, Радош Булатовић је имао колосалну прилику. Након центаршута Арсића из прекида и главомета у шеснаестерцу, високи штопер Радничког је сам, са пар метара од гола, главом гађао други угао, али је за метар био непрецизан. Велика шанса отишла је у неповрат, на полувремену није било голова.

Нишлије су још жешће напале у другом полувремену и већ у 51. минуту имале су нову прилику која је морала да се искористи. Стојановић је дугом лоптом „избацио“ Павкова и Ацу Јовановића иза леђа ривалове одбране, центарфор је препустио шут капитену, али Јовановић се помало и обрукао. Шутирао је високо преко пречке!

Све јаче је Раднички притискао, било је неколико добрих акција којима је недостајала само завршница, у 72. минуту Мркић је, после корнера, са пет метара шутирао преко гола. Претходно су Нишлије тражиле пенал, након што је, у дуелу са Стојановићем, Радовановић, чини се, играо руком, али је судија показао ка корнер заставици.

И онда, како то обично бива – Нишлије је стигла казна! Након што се готово читав тим, осим голмана Бајића, преселио у поље гостију, севнула је контра Суботичана. Торбица је „повукао“, правовремено упослио Милића на левој страни, овај ушао у средиу, прошао двојицу играча нишког тима, а онда упутио снажан уи прецизан ударац у даљи угао и пласирао лопту у мрежу Нишлија. Хладан туш по хладном времену, Нишлије су остале потпуно залеђене – на семафору се зацрвенело 0:1.

До краја, Раднички је покушао да стигне макар до изједначења, али није успео да стигне ни до шансе за погодак. Ако им је за утеху, макар су чаршијске приче о договору „три за три“ пале у воду…

Раставац: Фалило је мирноће…

Први је, на конференције за новинаре, говорио тренер Спартака Андреј Чернишов:

Ми смо очекивали да ће, после високог пораза од Чукаричког, Раднички желети да се рахабилитује победом на Чаиру против нас. Знали смо да ће домаћин владати лоптом и да ће имати иницијативу у већем делу утакмице, али рачунали смо и на то да ће нам се указати добре стиуације за контранапад, поготово у другом полувремену. И управо тако смо и постигли гол који нам је донео победу. Но, морам да кажем да је противник имао доста гол шанси, у неколико ситуација је наш голман Мирковић одлично реаговао, а у неким ситуацијама имали смо и среће – рекао је руски тренер после утакмице.
Мimg_0004илан Раставац је, као и увек, задржао сталоженост у коментарисању, иако је било евидентно да му је овај пораз тешко пао:

Рекао бих да је Раднички данас одиграо знатно боље, него у неким претходним утакмицама. Успели смо да будемо агресивнији и дефанзивно и офанзивно, створили заиста велики број прилика, али фалила нам је реализација. Нисмо били довољно концентрисани у завршницама акција како бисмо утакмицу увели у смер који нама одговара. Како је меч одмицао, ризик у игри бивао је све већи и на крају смо кажњени. Имали смо велику жељу да прекинемо овај низ лоших резултата, али дефинитивно нисмо имали довољно мирноће да бисмо искористили бар једну од шанси коју смо створили. Немам пуно тога да замерим играчима, заиста су пружили максимум у овом моменту, играли су за колектив, били близу тог гола… Жао ми је што се овако завршило, а опет, и овакве утакмице су део фудбала. Верујем да ћемо у мечевима који долазе изаћи из ове лоше серије и бити опет онакви какви смо били у већем делу полусезоне – рекао је тренер Радничког после трећег пораза у низу.

РАДНИЧКИ – СПАРТАК 0:1 (0:0)