Раднички ремизирао са Флором - без пласмана у Лигу Европе

Ниш 19.07.2019. ФК Раднички

Фудбалери Радничког нису успели да се пласирају у друго коло квалификација за Лигу Европе. Нишки тим је ремизирао на свом терену са естонском Флором 2:2 и после пораза на гостовању од 2:0, остао без пролаза у наредно коло.

Раднички је у првом полувремену имао апсолутну теренску, али се Флора добро и организовано бранила.  Набољи прилику Раднички је у овом делу имао преко Немање Томића, чији је силовит ударац зауставио голман Игонен.

Домаћи састав је у наставку кренуо на све или ништа и успео да дође до гола у 68. минуту. Тодоровски је пробио по десном боку, упутио перфектан центаршут, а лопту је дочекао резервиста Михајловић и одличним ударцем главом погодио за 1:0 и велику наду на Чаиру.

Српски тим је наставио да напада, тражио је други гол, али је Флора изједначила у 80. минуту из буквално једине прилике на мечу, када је њихов штоперски тандем одлично реаговао после прекида. Васиљев је центрирао, Куск спустио лопту за Пурга, а овај је главом из петерца савладао Кнежевића, за 1:1.

Никола Чумић је у 84. минуту дао какву-такву наду Нишлијама. Добро је искористио правовремен пас саиграча и матирао немоћног голмана гостију, за 2:1.

Раднички је у финишу свим силама покушавао да дође до  новог поготка, али је у 93. минуту Флора извела муњевиту контру коју је у гол претворио резервиста Лепик и такјо поставио коначних 2:2.

Флора ће се у дригом колу квалификација састати са Ајнтрахтом из Франкфурта.

РАДНИЧКИ – ФЛОРА 2:2 (0:0)

Ниш, 18. јула. Стадион Чаир. Судија:  Збињек Проске (Чешка). Стрелци: 1:0 Михајловић 68.- 1:1 Пург 80.- 2:1 Чумић 84.- 2:2 Лепик 93.

РАДНИЧКИ:  Кнежевић , Тодоровски, Л. Ђорђевић, Остојић, С. Ђорђевић,  Бондаренко, Батровић (од 59. Мелег), Стојановић , Јирка (од 73. Чумић), Томић, Бојовић (од 59. Михајловић).

ФЛОРА: Игонен, Камс, Куск, Пирг, Јервалд, Ливак, Крејда, Аинсалу, Милер (од 66. Сињавски), Васиљев, Сорга (од 78. Лепик).

Тренер Радничког Симо Крунић био је незадовољан после меча.

- Честитам Флори пласман у друго коло. Ми смо вечерас покушавали током свих 90 минута да нападамо и дођемо до преокрета, али нажалост нисмо успели. Дали смо та два гола, али то није било довољно. Милслим да нас је елиминације коштала слаба утакмица коју смо одиграли у Талину. Честитао бих мојим играчима. Дали су тренутни максимум. Пресекао нас је тај њихов изједначујући гол, који је и одлучио меч. Нисмо смели да дозволимо такав погодак, али то је фудбал. Знали смо да имају добре прекиде и да тако могу овде да нас угрозе и управо смо тако примили гол. Желим да се извиним свим љубитељима фудбала у Србији због овог испадања. Тешко је сада причати о разлозима за неуспех, али свесни смо да смо подбацили и да је све било до нас - рекао је Крунић.