Раднички ремизирао: Младост - Раднички 1:1

Ниш 18.08.2019. Јужна Србија Инфо

У утакмици петог кола Суперлиге Србије фудбалери Радничког одиграли су 1:1 против Младости у Лучанима. У првом полувремну играло се веома агресивно, а домаћин је успео да поведе у 17. минуту преко Радивојевића.

ФК Раднички
ФК Раднички

Раднички је изједначио девет минута касније. Асистирао је Тодоровски, а погодио Михајловић, који је на тај начин постигао пети гол у првенству и учврстио се на челу листе стрелаца.

Нишки тим је од 51. минута имао играча више на терену због другог жутог картона фудбалера Младости Стојановића, а у наставку и поред константне иницијативе није успео да постигне победоносни гол.

МЛАДОСТ – РАДНИЧКИ 1:1 (1:1)

Лучани, 17. августа. Судија: Момчило Марковић. Стрелци: 1:0 Радивојевић 17.- 1:1 Михајловић 26. Жути картони: Б. Милошевић, Стојановић (Младост), С. Ђорђевић, Тодоровски, Чумић (Раднички). Црвени картон: Б. Милошевић (Младост).

МЛАДОСТ: Зечевић, Андрић, Јовановић (од 90. Пешић), Лековић, Б. Милошевић, И. Милошевић, Павловић (од 54. Стојановић), Радивојевић, Шатара, Секулић, Сурака (од 83. Одита).

РАДНИЧКИ: Петровић, Остојић, Л. Ђорђевић, С. Ђорђевић, Тодоровски, Бондаренко (од 69. Батровић), Јовановић (од 81. Стојановић), Јирка, Томић (од 60. Чумић), Хаскић, Михајловић.

Изјаве тренера:

Симо Крунић, Раднички:

-У Лучанима је увек тешко играти. Честитао бих и једној и другој екипи на борбености. Ово је према мом мишљењу била изједначена утакмица. Могли смо са играчев више да дођенмо до победе, имали смо неколико прилика, али нисмо имали среће. Са друге стране радује ме што смо се мало подигли у односу претходне две утакмице, иако смо у њима победили, а вечерас одиграли нерешено. Сматрам да смо подигли нивио игре, моји фудбалалери су више трчали и борили се и ја им на томе честитам. И Младост је имала своје шансе. Ми смо у ситуацији када смо имали играча више у другом полувремену дозволили себи да изгубимо лопту на 16 метара од гола и мало је фалило да тада примимо погодак и изгубимо меч. У сваком случају задовољан сам што смо подигли ниво игре и верујем да смо на правом путу да будемо Раднички из прошле године, јер сви знате колико играча се променило у односу на тај период.

Горан Станић, Младост:

-Утакмице између Младости и Радничког увек су занимљиве и неизвесне, а тако је било и вечерас. Ми смо у овом мечу имали отежавајућу околност јер смо скоро цело друго полувреме играли са играчем мање. Што се тиче првог полуврема, публика је могла да виде агресивну игру на обе стране, али не и велике шансе. У наставку смо имали тај хендикеп са црвеним картоном, али смо били дисциплиновани и чврсти у блоку и нисмо дозволили Радничком да створи пуно прилика, ачак смо после контри имали две ситуације да дођемо до два три бода. Ипак, када се подвуче црта ја нисам незадовољан овим резултатом.