Раднички поклонио меч навијачима и савладао младост из Лучана

Ниш 10.03.2019. ФК Раднички

Фудбалери Радничког из Ниша победили су јуче пред домаћом публиком, која је бесплатно могла да прати утакмицу, Младост из Лучана са 1:0, у 26. колу Суперлиге Србије. Изабраници Ненада Лалатовића остварили су девети узастопни тријумф у првенству и сада на другој позицији имају 65 бодова. Једини погодак на мечу постигао је Лазар Ранђеловић у 40. минуту.

Раднички је у овај меч ушао без најбољег стрелца лиге Нермина Хаскића, био је прилично испражњен након победе против Партизана у среду, али је успео да упише нова три бода.

Ранђеловић је у 40. минуту постигао ефектан погодак,  када је сјајно реаговао у казненом простору Младости и савладао голмана Зечевића.

Домаћи тим је у наставку меча имао две колосалне шансе да увећа предност, али Никодијевић у 69. и Чумић у 85. минуту нису били прецизни.

Младост на овој утакмици није успела да озбиљније запрети голману Радничког Ристићу.

Тренер Радничког Ненад Лалатовић је нову победу свог тима посветио Марији Тончев, ћерци првог човека клуба Ивице Тончева.

-Ова победа је за Марију Тончев. Наш председник Ивица Тончев због приватних проблема није присуствовао данашњој утакмици, као и оној против Партизана у среду. Марији желимо брз опоравак, надамо се да ће све бити како треба и да ћемо је ускоро видети са осмехом на лицу на нашим утакмицама овде на Чаиру. Што се тиче утакмице, честитао бих екипама на приказаној игри по јако тешком терену. У јаком смо ритму, за 14 дана треба да одиграмо пет утакмица, а како смо се у среду испразнили ми против Партизана, тако се и Младост испразнила против Звезде. Иако ми је екипа уморна, ви знате да ја нисам у ситуацији да много ротирам, па то нисам учинио ни данас. Мислим да смо били бољи баш за тај један гол. Они су у првом полувремену имали неке своје шансе, ми смо у наставку могли да решимо меч преко Никодијевића и Чумића, али на крају је резултат реалан. Задовољан сам због девете везане победе и већ од вечерас се окрећемо утакмици са Војводином у Купу Србије коју играмо у среду- рекао је Лалатовић.

Тренер Младост Ненад Миловановић честитао је Радничком на победи.

-И ми и Радничики у среду имамо тешке утакмице у четвртфиналу Купа Србије. Ми смо данас у комбинованом саставу покушали да се надиргравамо са Радничким, јер сам желео да одморим неке играче за тај Куп. Мислим да је публика данас имала шта да види. Било је доста лепих акција, а И гол домаћина постигнут је на ефектан начин. Раднички је био бољи за тај један гол и ја му честитам на тријумфу. Ми смо у првом полувремену имали неколико добрих акција, нажалост нисмо успели да их реализујемо, али немамо сада пуно времена да жалимо јер морамо да се фокусирамо на Куп и меч са Спартаком.

РАДНИЧКИ – МЛАДОСТ 1:0 (1:0)

Ниш, 9. марта-стадион Чаир. Судија: Зоран Широки. Стрелац: 1:0 Ранђеловић 40. Жути картони: Ранђеловић (Раднички), Синђић (Младост).

РАДНИЧКИ: Ристић, Тодоровски, Панков, Црномарковић, Ђорђевић, Бондаренко, Дринчић, Петровић (од 80. Чумић), Којашевић (од 61. Нома), Ранђеловић, Грбић (од 62. Никодијевић).

МЛАДОСТ: Зечевић, Јевремовић, Синђић, Јовановић (од 46. Бабић), Пешић, Ристић, Димић (од 82. Павловић), Јовановић, Маркоски, Селенић, Бојовић (од 56. Тешић).

#   Ниш   фудбал   Ивица Тончев   Раднички ФК   Младост ФК Лучани   Ненад Лалатовић   Стадион Чаир