Раднички - Спартак 3:0

Ниш 09.12.2018. ФК Раднички

Фудбалери Радничког савладали су данас у Нишу Спартак са 3:0, наставили фантастичан низ без пораза у Суперлиги Србије и обезбедили друго место на крају јесењег дела првенства, без обзира на исход меча против Напретка у Крушевцу, који је на програму наредног викенда. Раднички је по тешком терену на Чаиру надиграо Суботичане у свим елементима фудбала и заслужено уписао 14. тријумф у шампионату.

Домаћин је могао до вођста већ у првом минуту, када је Хаскић добио лопту у казненом простору и из окрета шутирао замало поред гола.

Лазар Ранђеловић је у четвртом минуту у свом стилу промешао одбрану Спартака по левој страни, у пуном трку ушао шеснаестерац, али је дао мало јачи фор, па је упутио ударац из мртвог угла, после којег је лопта закачила једног гостујућег фудбалера и отишла у корнер путујући по самој гол-линији.

Обруч око гола Спартака се све више стезао, па је одбрана гостију капитулирала у осмом минуту. Тодоровски је започео акцију по десном боку, упослио Дринчића и наставио да шпарта уз аут линију, а искусни везиста је сјајно испратио његово кретање и послао му савршен пас, након којег је македонски интернационалац имао све време овога света да упути квалитетан центаршут, што је и учинио, пронашао усамљеног Станисављевића, који је прецизним ударцем главом са пенала савладао немоћног Остојића, за 1:0.

Тодоровски је шест минута касније и сам могао да се упише у листу стрелаца, али је његов одличан ударац са 15 метара бравурозном интервенцијом зауставио голман Остојић.

До финиша првог полувремена није било већих шанси. Раднички је у потпуности контролисао ситуацију на терену, а добре идеје његових играча спречавао је тежак и блатњав терен на Чаиру. Лепу прилику за промену резултата пре одласка на велики одмор нишки тим је пропустио у 43. минуту. Дринчић је извео корнер са леве стране, а најбољи у скоку био је Панков, чији је ударац главом отишао поред гола.

Друго полувреме почело је шансом Ђорђевића, који је покушао главом, а гол Спартака поново је спасио расположени чувар мреже Остојић.

Други погодак постигнут је у 54. минуту. Раднички је константно притискао и успео да прекине једну акцију Спартака на средини терена, па је лопта дошла до Ранђеловића, чији је ударац изблокиран, потом је пробао Станисављевић, али је и он изблокиран, а онда се у великој гужви која се створила у казненом простору на правом месту нашао Грбић и погодио мрежу, за свој први гол у дресу нишке екипе.

Ништа се у односу снага на терену није променило ни у наставку меча. Домаћин је доминирао, а нову велику шансу имао је у 78. минуту. Дринчић је упутио још један савршен пас за резервисту Александра Јовановића, овај је одмах проиграо Хаскића, који је шутирао из иделане позиције, али је био изблокиран од стране Керкеза.

Коначан резултат постављен је у 85. минуту. Нермин Хаскић је центрирао са леве стране, пронашао Александра Јовановића, који је силовито тукао са 15-ак метара, а лопта је на путу ка голу закачила Текијашког, променила правац и преварила Остојића, за коначних 3:0.

РАДНИЧКИ – СПАРТАК 3:0 (1:0)

Ниш, 9. децембра-стадион Чаир. Гледалаца: 1.200. Судија: Далибор Манојловић (Књажевац) 6.5. Стрелци: 1:0 Станисављевић 8.- 2:0 Грбић 54.- 3:0 Александар Јовановић 85. Жути картони: Бондаренко (Раднички), Тимоти, Ђенић (Спартак).

РАДНИЧКИ: Ристић, Ђорђевић, Панков, Црномарковић, Тодоровски, Бондаренко, Дринчић, Грбић (од 69. Александар Јовановић), Ранђеловић (од 69. Никодијевић), Станисављевић (од 55. Нома), Хаскић.

СПАРТАК: Остојић, Шимура (од 69. Серхи-), Кекрез, Текијашки, Торбица  (од 78. Милић), Ђенић, Милошевић (од 73. Дунђерски), Лучић , Вукчевић, Ракић, Тимоти.

РЕЧ ТРЕНЕРА:

Ненад Лалатовић, Раднички:

-Честитао бих екипама на приказаној игри по изузетно тешком. Тиму Спартака и мом колеги Рогану желим пуно среће у наставку сезоне. Спартак апсолутно заслужује да буде у горњем делу табеле. Имају одличног тренера, одличне играче и сигуран сам да ће после зимске паузе они показати да припадају врху нашег фудбала. Што се тиче данашње утакмице, ми смо у њу ушли баш онако како смо се договорили. Да дамо све од себе, да победимо и да останемо на другој позицији на крају јесењег дела првенства, која нам по свему што смо приказали апсолутно припада. Играли сјајно током ове јесени, пообарали многе рекорде, уписали само један пораз, тако да је ово велики успех за све нас. И мојих играча и стручног штаба и руководства и навијача и медија који су све ово време били уз Раднички. Када ми сви удружимо снаге резултат једноставно не може да изостане. Верујем да ће Раднички овако наставити и на пролеће, да ће остати други и да ће у Купу Србије напасти први трофеј у својој историји. Ја сам овде шест месеци и за то време су се многе ствари промениле. Када сам договорио ангажман у Радничком навијачи ме нису желели, у једном моменту сам хтео да одустанем од доласка у Ниш, али сам ипак дошао и данас доживео нешто о чему сваки тренер може да сања, а то је да му цео стадион скандира име и поручује му да остане у клубу. То је за мене јасан показатељ да сам свој посао радио добро, искрено и честито, јер ја другачије не умем. Људи су то препознали и ја има се захваљујем на подршци. Ово је можда била моја последња утакмица у Нишу као тренера Радничког. Мени уговор истиче после утакмице у Крушевцу против Напретка, имам озбиљне понуде, неке су из иностранства и још нисам одлучио шта ћу да радим. У сваком случају прво ћу сести са руководством Радничког, јер желим да овде завршим започети посао, али још једном понављам да постоје шансе да је ово био мој последњи меч на Чаиру.

Предраг Роган, Спартак:

-Честитке Радничком на победи и најбољој полусезони у историји клуба. Данас су били бољи и заслужено су освојили три бода. Ми морамо што пре да се окренемо следећем мечу против Вождовца, јер је то за нас финале и мораћемо да учинимо све да тај дуел добијемо.

#   Ниш   фудбал   навијачи   Раднички ФК   Јужна Србија Инфо   Александар Јовановић   Спартак ФК   Ненад Лалатовић   Стадион Чаир