Раставац: Моја мисија је завршена!

22.05.2017. Јужна Србија Инфо, ФК Раднички

"Звезда је заслужено победила и на томе јој честитам! Моја мисија у Радничком је завршена, захваљујем се мојим Мераклијама на подршци, сарадницима у стручном штабу, било ми је предивно у Нишу у ове две и по године, могу да кажем и да смо направили сасвим солидне резултате. Пето место је добар пласаман, Радничком желим све најбоље" рекао је Раставац и најавио одлазак из Радничког.

ФК Раднички
ФК Раднички

Лоше, издање Радничког на затварању првенства. У последњем колу Суперлиге, Нишлије су потиштене напустиле Маракану, јер су изгубиле са убедљивих 4:0 и сезону завршиле на петом месту, што значи да им пласман у Европу зависи од тога да ли ће Младост добити лиценцу за учешће у квалификацијама за Лигу Европе.

Тренер Раставац је, у односу на дуел са Партизаном, извршио чак шест промена у стартној постави, али такав потез није уродио плодом. Раднички је деловао раштимовано и неубедљиво, нарочито у фази одбране, мада ни у нападачким акцијама није било ни довољно креације, ни убојитости. И као резултат такве игре, Нишлије су на нашем највећем стадиону баш покисле: Црвена звезда – Раднички 4:0

Након петнаестак минута игре у којима се играло отворено, али без озбиљнијих шанси, Црвена звезда је повела. После прекида и одбијене лопте, одбрана Радничког је покушала да „изађе“ из шеснаестерца, али Немања Љубисављевић је закаснио, лопта је стигла до Боаћија, а овај је заобишао Бајића и пласирао лопту у мрежу-1:0.

Раднички је потом покушавао да уради нешто више, Арсић је пар пута припретио, али озбиљније опасности по гол Кахримана није било. На другој страни, имао је нишки тим доста среће у две ситуације, када су црвено-бели погађали пречку из два одлична шута. Најпре је, у 28. минуту, после грешке Нишлија, Боаћи шутирао у оквир гола, а три минута касније Михајло Ристић је са 25 метара шутирао снажно, али за мало непрецизно, а пречка је вибрирала још неколико секунди. Све што су гости успели да ураде у првом полувремену је добар покушај Мркића са више од 20 метара удаљености, али је Кахриман одбранио овај ударац. На полувремену је било 1:0.

Само што је кренуо наставак утакмице Раднички је имао корнер из кога ништа није урадио, а Звезда је у полуконтри стигла и до другог гола. Милић је центрирао са десног бока, није то било баш најбоље, али лопта је прошла Љубисављевићу испод ноге, а на правом месту био је Боаћи, коме није било тешко да и по други пут савлада Бајића за 2:0.

Раднички је, како је меч одмицао, бивао све безопаснији, а Звезда је и по трећи пут погодила пречку, овог пута Плавшић је уздрмао оквир гола у 58. минуту, са само два минута касније, Боаћи се и по трећи пут уписао у листу стрелаца. Овог пута лепо је прошао Анђелковић по левој страни, а онда послао употребљиву лопту у срце шеснаестерца, где је прихватио центарфор Црвене звезде и послао је под пречку за 3:0.

У смирај меча, Милијаш је лепо уочио Анђелковића који је утрчавао по левој страни, овај је из прве одиграо до Марка Петковића, који је послао лопту у небрањени део мреже за коначних: Раднички – Црвена звезда 4:0