Рукомет: Планинка победила у Алексинцу

Врање 26.10.2015.

У 5. колу Прве рукометне лиге - Исток рукометаши Планинке из Куршумлије победили су у Алексинцу истоимену екупу са 31:24 (19:10).

Прошлог викенда екипа РК Алексинац доживела је малерозан пораз (27-26), од екипе из Бујановца, која на својим дресовима носи натпис киселе воде “Хеба“, али овог пута на домаћем терену угостили су противника који такође на дресовима носи назив друге воде “Пролом вода“.

Гост из Куршумлије, дугогодишњи суперлигаш са половичним учинком у досадашњем току првенства две победе и два пораза, стигао је Алексинац надахнуто по нове бодове.

Домаћин са идентичним скором, као гости, са жељом да се наком два узастопна пораза врати у победнички колосек и учврсти на средини табеле.

Нажалост, домаћа екипа је поново осетила“горак укус“ само овог пута Пролом воде.

Рукометаши „Планинке Пролом Вода“ кренули су од првог минута силовито, снажно и са већ почетним водством (6-1), “одували“ са терена противника и дали до знања домаћину да су овде дошли по оба бода и на полувреме одлазе са резултатом (10-19).

У другом полувремену домаћин мења тактику и одбраном 4-2, смањују резултат и за утеху добијају друго полувреме резултатом (14-12).

Код гостију незаустављив је био капитен Душан Илић (10 г), Цветковић Илија (7 г) и Миленковић Немања (6 г). Код домаћина истакли су се капитен Милош Нисић, Станојић Ненад и Рајковић Слободан са по 4 гола, Владимир Ристић (5 г). Коначан резултат утакмице је био (31 -24).

РК Алексинац у следећем колу гостује екипи РК Бора.

Евидентно је да Алексинчанима очигледно преостаје грчевита борба за опстанак. Надамо се да ће брзо да збију своје редове и убрзо обрадују своје верне навијаче новим бодовима.

Саша Марковић Гидра, Алексинац Нет

У стручном штабу Планинке кажу да су сви играчи испунили задатке што је резултирало победом. Додају да су велику разлику направили у првом делу игре и да су до краја одржавали резултат.

Планинка се после петог кола налази на средини табеле са три победе и два пораза. На челу је Врање 1957 са стопостотним учинком. У следећем колу Планинка дочекује Младост 1949, пишу Топличке вести.

#   Врање   Алексинац   Куршумлија   Планинка   рукомет   Пролом вода   Саша Марковић Гидра   Гидра   Алексинац РК   Саша Марковић   Владимир Ристић   Душан Илић