Симултанка Марјановића

Сурдулица 29.04.2016. Јужна Србија Инфо

У “јужњачком дербију” фудбалери Радничког су убедљиво савладали госте из Сурдулице. Пуне руке посла имао је голман гостију Ристић, а захваљујући одличној игри целе екипе и фантастичног меча који је одиграо Саша марјановић, имао је на крају меча и пуну мрежу голова.

Победио је Раднички резултатом 5:1, а свих пет голова постигао је Марјановић. Када је у 89. минуту изашао са терена испраћен је овацијама око 3000 гледалаца, али и обеју клупа са стручним штабовима. Овом победом Раднички је избио на четврто место плејофа Супер лиге.

Као и против Вождовца у претходном колу и данас је Раднички кренуо силовито од самог почетка. Већ у 5. минуту на семафору је стајало 1:0. Стрелац Марјановић. За лопту се најпре изборио капитен Јовановић, који је пребацио до Петровића на десној страни, а овај упослио Марјановића, који се финтом ослободио једног играча одбране Радника, ушао у казнени простор и мајсторски лобовао Ристића, који је успео само погледом да испрати лопту на путу ка својој мрежи.

У 10. минуту већ је било 2:0 за Раднички. На центаршут Петровића са десне стране, у петерцу је највиши у скоку био капитен Јовановић. Шутирао је главом, а у покушају да отклони опасност од свог гола Симоновић је испуцао лопту која је погодила Марјановића и завршила у мрежи голмана Радника.

На истеку 30. минута игре, после корнера са десне стране Марковића лопта је прелетела скоро све играче, а на другој стативи је дочекао Радовановић, који је оштрим ударцем послао лопту иза леђа Ацка Јовановића. Радник је смањио на 2:1.

У 36. минуту поново ерупција на Чаиру. Након досуђеног фаула над Ђуричковићем, са ивице шеснаестерца, слободан ударац је извео Марјановић. Прецизан ударац на прву стативу је изненадио Ристића, а на семафору је писало 3:1. То је уједно био и резултат полувремена.

У 73. минуту идентична ситуација. Слободан ударац за Раднички. У главној улози поново Саша Марјановић и голман Радника Боривоје Ристић. И епилог је био исти, гол за Раднички. Овог пута је Марјановић погодио другу стативу од које се лопта одбила у гол, и голман Радника је по четврти пут морао да вади лопту из мреже.

У 89. минуту је постављен коначан резултат утакмице 5:1, а стрелац је био, наравно Марјановић. Ерупција одушевљења на стадиону. Након постигнутог гола, тренер домаћих је извео Марјановића из игре, који је награђен салвама аплауза око 3000 присутних гледалаца за фантастичну игру коју је пружио вечерас.

Коначно Саша Марјановић – Радник Сурдулица 5:1.

РАДНИЧКИ – РАДНИК 5:1 (3:1)

СТАДИОН Чаир Ниш
ГЛЕДАЛАЦА око 3000
СУДИЈА: Немања ПЕТКОВИЋ (Београд)
СТРЕЛЦИ: Саша Марјановић у 5′ 10′ 36′ 73′ и 89′ (Раднички Ниш) Стефан Радовановић у 30′ (Радник)
ЖУТИ КАРТОНИ: Радош Булатовић, Петровић (Раднички), Мутавџић (Радник).

РАДНИЧКИ: Александар С. ЈОВАНОВИЋ, Радош БУЛАТОВИЋ, Немања ЛАКИЋ-ПЕШИЋ, Дарко БУЛАТОВИЋ, Милош ПЕТРОВИЋ, Марко ТОМИЋ (од 56. Владимир БОГДАНОВИЋ), Саша МАРЈАНОВИЋ (од 89. Алекса ЈОВАНОВИЋ), Андреја АПОСТОЛОВИЋ (од 72. Миодраг ТОДОРОВИЋ), Александар М. ЈОВАНОВИЋ, Марко МРКИЋ.

РАДНИК: Боривоје РИСТИЋ, Слободан ВУКОВИЋ, Милош СИМОНОВИЋ, Милош МАРКОВИЋ, Стефан РАДОВАНОВИЋ, Миљан МУТАВЏИЋ, Марко ПУТИНЧАНИН, Марко ВУЧЕТИЋ (од 67. Јован ЈОВАНОВИЋ), Милош ДЕЛЕТИЋ, Лазар АРСИЋ (од 84. Закариа СУРАКА), Славиша СТОЈАНОВИЋ (од 76. Владан ПАВЛОВИЋ)

Наредну утакмицу раднички игра у Чачку, против домаћег Борца, а утакмица је на програму у уторак 3. маја од 18 ч.