Војводина надиграла Раднички на Чаиру

Ниш 06.04.2016. srbijasport.net

Раднички је поражен на свом Чаиру од Војводине резултатом 0:3. Двоструки стрелац за госте је био Никола Трујић, а водећи гол за Новосађане је постигао Дејан Мелег из једанаестерца.

Пенал за Војводину 16. минуту и искључење капитена домаћих Александара Јовановића у 20. минуту, одредили су ток утакмице, заједничка је констатација и оба тренера.

Миран почетак утакмице, игра на средини терена, по веома топлом и спарном времену није наговештавао бурна догађања у наставку утакмице. Некако се чини да је тренер гостију Лалатовић успео да нервозу са атлетске стазе усели на терен међу играче оба тима. Од самог почетка утакмице је приговарао службеним лицима на утакмици и провоцирао публику на западној трибини.

Играо се 15. минут утакмице када је је један дуел Радоша Булатовића и Николе Ашћерића, главни судија Стојиљковић окарактерисао као прекршај за најстрожу казну. Са беле тачке сигуран је био Мелег, а Војводина је повела са 1:0.

Није се играло ни пет минута од тог момента, нови проблеми за Раднички. Капитен домаћег тима, Александар Јовановић, је морао ван игре јер му главни судија меча показао други жути картон и пут свлачионицу.

У 27. минуту, након једне интервенције последње линије нишког тима, лопта се одбила Мелега, који је несебично упослио Трујића, а овај без потешкоћа дуплирао предност Војводине – 2:0.

Покушавалаи су играчи Радничког да угрозе гол Кордића, пре свега преко Ђуричковића и Марјановића, али су покушаји остали безуспешни. Можда је Раднички био најближи постизању поготка у надокнади времена, првог полувремена, када је након изведеног слободног ударца Марјановића, на одбијену лопту натрчао Радош Булатовић, и прецизним ударцем намучио голмана гостију, који је крајњим напором избацио лопту у корнер.

У 69. минуту Никола Трујић је искористио прилику која му се указала и савладао голмана Јовановића поставивши, испоставило се касније, коначан резултат, 3:0 за Војводину.

Након утакмице, шеф стручног штаба Радничког, Милан Раставац је овако прокоментарисао ток меча:

“Дефинитивно је на ток утакмице утицао једанаестерац и црвени картон. Могли смо с времена на време да припретимо Војводини, али нисмо успели да дамо гол. Пружили смо максимум и ништа друго нисмо могли да урадимо.Окрећемо се новим утакмицама, јер нас у плеј-офу очекује сасвим ново такмичење. Сваки бод ће бити важан, свака утакмица ће захтевати одређени квалитет” и додао:

- Владала је атмосфера окренута на спољне ствари. Апеловао сам пре меча да се навија за Раднички и фокус сам желео да на тај начин приближим збивањима на терену. Међутим, нисмо се изборили са тим изазовима – подувкао је Раставац.

РАДНИЧКИ НИШ : ВОЈВОДИНА  0:3 (0:2)

СТАДИОН “ЧАИР” Ниш
ГЛЕДАЛАЦА око 2500
СУДИЈА :Игор СТОЈИЉКОВИЋ (Београд)
СТРЕЛЦИ : Мелег 0:1 16′, Трујић 0:2 27′, Трујић 0:3 69′.
ОПОМЕНУТИ ИГРАЧИ: Лакић-Пешић (Раднички Ниш), Милетић, Максимовић, Трујић, Панков, Панков (Војводина)
ИСКЉУЧЕНИ ИГРАЧИ: Александар М. ЈОВАНОВИЋ (Раднички Ниш)

РАДНИЧКИ НИШ: Александар С. ЈОВАНОВИЋ, ПЕТРОВИЋ, Радош БУЛАТОВИЋ (од 75.мин.СТЕВАНОВИЋ), ЛАКИЋ-ПЕШИЋ, Дарко БУЛАТОВИЋ, КРСТИЋ (од 63. мин ТОМИЋ), ЂУРИЧКОВИЋ, МАРЈАНОВИЋ, МРКИЋ, АПОСТОЛОВИЋ (од 63. мин ТОДОРОВИЋ), Александар М. ЈОВАНОВИЋ.

ВОЈВОДИНА: КОРДИЋ, МЕЛЕГ (од 78.мин. ПАЛОЧЕВИЋ), АШЋЕРИЋ (од 66. мин ПАВКОВ), ПАНКОВ, РОСИЋ (од 71. мин ЛАКИЋЕВИЋ), АНТИЋ, МАЛБАШИЋ, СЕКУЛИЋ, МАКСИМОВИЋ, МИЛЕТИЋ, ТРУЈИЋ

После одиграног 29. кола Раднички се налази на 5. месту са 45 бодова, а у последњем колу гостују Раду на Бањици. Утакмица се игра у недељу од 16 ч.

#   Ниш   Чаир   фудбал   Раднички ФК   Дарко Булатовић   Александар Јовановић   Милан Раставац   Војводина ФК   Ана Јовановић   шеф стручног штаба