Loš start košarkaša u Drugoj ligi

Leskovac 04.10.2015.

Napredak Maksi Ko startovao porazom od Vojvodine (72:88), Pirot je poražen u Užicu, a Zdravlje u Sremskoj Mitrovici

Plana78:77Dunav

Košarkaši Napretka Maksi Ko porazom su započeli prvenstvo u Drugoj ligi.

Oni su na svom parketu, pred 650 gledalaca, poraženi od ekipe Vojvodine iz Novog Sada rezultatom 88:72 (16:21, 18:24, 21:22, 17:21).

Kod domaćina najefikasniji su bili Šikman i Anđelković sa po 13 poena, dok kod gostiju Janjić sa 25 poena.

U narednom kolu Napredak gostuje Slobodi u Užicu, piše Aleksinac.Net

KK Sloboda Užice – KK Pirot 83:79

U hali Veliki park u Užicu KK ”Pirot” je gostovao užičkoj “Slobodi” u 1. kolu Druge muške košarkaške lige Srbije.

KK “Pirot” je nakon prve dve četvrtine vodio sa 40:34.

Slaba igra u trećoj deonici rezultirala je da nakon 30 minuta KK “Pirot ima 2 poena zaostatka, 59:57.

Na kraju, ipak poraz, 83:79, pišu Pirotske vesti.

Zdravlje poraženo u Sremskoj Mitrovici

Košarkaši Zdravlja poraženi su sa 73:70 od Srema iz Sremske Mitrovice, na startu takmičenja u Drugoj ligi.

Leskovački košarkaši uspeli su da u poslednjem minutu igre sustignu prednost Srema, koji je u završnu četvrtinu ušao sa četiri poena razlike, slobodnim bacanjima Sanela Mukanovića.

Konačnih 73:70 postavio je trojkom Stefan Kojić, a na suprotnoj strani Vladica Jovanović je promašio van linije 6,75, pa su bodovi ostali u Sremskoj Mitrovici.

Zdravlju je pripala prva četvrtina sa plus 4, a u drugoj su domaći bili bolji 25:15 što se kako se ispostavilo na kraju i odlučilo pobednika u derbiju kola. Treću i poslednju četvrtinu dobili su “farmaceuti“ (16:18 i 15:16) ali to nije bilo dovoljno da se preokrene rezultat, piše JugMedia.

KK Zdravlje: Ristić 7, Mukanović 2, Tešanović 10, Filipović 13, Jovanović 15, Radenković 2, Stanković 5. Marojević 16, Tešović, Miletić, Stojiljković.