Prvi put posle 2001. godine, Crvena zvezda pobedila je na "Čairu" zahvaljujući majstoriji Ibanjeza u finišu.
Pre toga, divne golove postigli su Katai i Jovanović.
Ovo je 15. pobeda u nizu Božovićevog tima.

Crvena zvezda "obrnula je krug" u Superligi!

U toj seriji od 15 pobeda, posle kojih više nema klubova koje lider nije savladao ove sezone, današnja je svakako bila najteže izvojevana.

Borbeni, srčani, na trenutke grubi, ali pošteni u svojoj nameri fudbaleri Radničkog, umalo su i drugi put ove sezone odoleli u meču sa najboljim timom u Srbiji. Letos u Beogradu spasao ih je golman Aleksandar Jovanović, koji je odbranio penal imenjaku Kataiju u nadoknadi vremena za 1:1, ali im ovog puta nije bilo spasa kada je pred Jovanovića istrčao vešti Luis Ibanjez.

Sjajan potez Argentinca u finišu rešio je odličan derbi 18. kola Superlige i doneo Crvenoj zvezdi prvu prvenstvenu pobedu na "Čairu" još od 2001. godine i generacije koju je s klupe vodio Slavoljub Muslin:

Radnički – Crvena zvezda 1:2 (0:0).

Ništa manje lepe golove u odnosu na Ibanjezov nisu pre toga postigli Aleksndar Katai za 0:1 u 54. minutu i kapiten domaćih, golmanov imenjak Aleksandar Jovanović u 65.

Kuriozitet: Ovo je prvi poraz trenera Nišlija Milana Rastavca u mečevima sa Zvezdom, Partizanom, Vojvodinom i Čukaričkim, a generacija koju samouvereno predvodi Miodrag Božović od danas je po broju pobeda u nizu izjednačena sa šampionskim timom trenera Slaviše Stojanovića, dok do izjednačenja Muslinovog rekorda iz 2000/01 stoje još dve pobede.

Duel koji je u prvom poluvremenu bio težak za gledanje, sa 22 faula za 45 minuta, solidno je vodio Vlado Glođović, nije mu bilo lako ni u nastavku, ne zbog obaranja, šutiranja i laktanja, već zbog serije šansi na obe strane, gola koji je uz pomoć ruke postigao Ibanjez početkom poluvremena, ofsajda koji je možda, ali samo možda (izraženo u centrimetrima) postojao kod izjednačujućeg gola Radničkog, a i pre toga igranja rukom u svom šesnaestercu kapitena domaćih Jovanovića, ali trebalo bi biti fer i reći da je, iako će komisija možda utvrditi greške sudijskog tima, nijedna nije načinjena tendenciozno.

I, utoliko, meč je na kraju dobio za nijansu bolji i konkretniji tim, što je uostalom u izjavi posle duela potvrdio i trener domaći Rastavac.

GOLOVI

Strelac vodećeg gola za Beograđane bio je, ko drugi, nego Aleksandar Katai - majstorski je savladao Aleksandra Jovanovića udarcem desnom sa 20 metara. Pogodio je sam levi golmanov ugao, takozvanu "malu mrežu" i razgalio severnu tribinu.

Zvezda je povela majstorijom najboljeg igrača u 54. minutu, nakon što pre toga nije stvorila ni šansu za gol. Bio je to 11. Kataijev gol ove sezone, uz sedam asistencija. On je prvi strelac i prvi dodavač Superlige.

Ipak, samo 11 minuta kasnije, "Real sa Nišave" je izjednačio. Visoki Marko Tomić pasom sa centra kaznio je loše postavljenu ofsajd zamku gostiju, Nikola Ašćerić je bio duboko u ofsajdu, ali ne i kapiten Radničkog, Aleksandar Jovanović, koji je bio u liniji sa štoperima Crvene zvezde, istrčao pred Damira Kahrimana i hladnokrvno ga lobovao levom nogom za radost južne tribine.

Ali...

Poslednju reč imao je Luis Ibanjez. Argentinac je u 84. minutu postigao divan gol, posle nemušte kontre Radničkog koju je na 35 metara od gola domaćih vešto presekao Mičel Donald, video je da Ibanjez traži prostor i loptu na levoj strani, dodao mu, a omaleni bek našalio se sa trojicom čuvara, predriblao ih i proturio loptu ispod Jovanovića za 1:2!

Zaista potez vredan reprize.

Reprizirao bi se i šut Darka Bulatović iz prvog poluvremena, koji je pri rezultatu 0:0 uzdrmao okvir Kahrimanovog gola, ali koliko levi bek domaćih nije imao sreće može se izraziti u centimetrima.

Na kraju, zaslužena pobeda najboljeg napada u ligi nad najboljom odbranom u ligi.

RADNIČKI: A. S. Jovanović, Petrović, Lakić-Pešić, R. Bulatović, D. Bulatović – Tomić, Marjanović – Đuričković (od 80. Krstić), Zemljanuhin (od 75. Apostolović), A. M. Jovanović – Ašćerić.

CRVENA ZVEZDA: Kahriman – Petković, Jovanović, Luković, Ibanjez – Donald, Grujić – Matos (od 66. Vijeira), Katai, Srnić (od 82. Jović) – Sikimić.

#   fudbal   Radnički FK   Crvena Zvezda FK   Aleksandar Jovanović   Nikola Ašćerić   Marko Tomić   Miodrag Božović   Crvena Zvezda